Нові санкції проти Росії наберуть чинності у п'ятницю - Ван Ромпей

Четвер, 11 вересня 2014, 19:15

Нові санкції проти Росії наберуть чинності у п'ятницю.

Про це заявив президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей у телефонній розмові із президентом України Петром Порошенком.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі, а також індикатори, які свідчитимуть про поступ у деескалації конфлікту, серед яких – виведення російських військ, контроль за кордоном за участю ОБСЄ та звільнення всіх заручників.

Ван Ромпей повідомив, що країни ЄС ухвалили рішення щодо запровадження подальших обмежувальних заходів щодо Росії. Згідно з процедурами ЄС, санкції наберуть чинності після їх офіційної публікації у п'ятницю.

Порошенко подякував Ван Ромпею за запрошення на засідання Європейської Ради, яке відбулось 30 серпня.

"Можливість звернутися до лідерів ЄС і поінформувати їх про ситуацію на Донбасі була дуже важливою для мирного процесу. Результати участі України в засіданні Європейської Ради та саміті НАТО сприяли запровадженню режиму припинення вогню", – заявив президент України.

Герман Ван Ромпей також прийняв запрошення Порошенка відвідати Україну з візитом.

Як відомо, 10 вересня міністр закордонних справ Італії та новообраний високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федерік Могеріні заявила, що з санкціями проти Росії потрібно почекати

Українська правдаpowered by lun.ua