Гелетей: Під Іловайськом загинуло 107 українських військових

46 переглядів
Неділя, 14 вересня 2014, 12:40

В боях під Іловайськом (Донецька обл.) загинуло щонайменше 107 українських військовослужбовців і більше 300 - російських.

Про це в інтерв'ю 5 каналу завив міністр оборони Валерій Гелетей.

"Ми втратили багато патріотів, більше 107 осіб (українських військових), будуть ще впізнання, але кількість поки що - 107", - зазначив він.

За словами Гелетея, втрати під Іловайськ з боку РФ - "набагато більше", кількість жертв - більше 300 осіб.

Також глава Міноборони повідомив, що в тил угрупованню сил АТО зайшли з Росії 6 батальйонно-тактичних груп, посилених потужним сучасним артилерійським озброєнням.

Щоб уникнути масових жертв з обох сторін, офіцери середньої ланки домовилися про надання двох коридорів для виведення сил АТО.

За словами Гелетея, коли дана інформація дійшла до керівництва Генштабу Міноборони РФ, російські генерали дали команду розстріляти колону АТО і захоплених в полон російських десантників, що виходили з ними.

За словами міністра, для перешкоджання військам агресора була піднята українська авіація, і льотчики змогли знищити частину артилерії противника.

Також Гелетей підкреслив, що істотну шкоду операції сил АТО під Іловайськ завдала публічний розголос в ЗМІ нюансів операції і маршрутів пересування військ.


Як відомо, наприкінці серпня гуманітарний коридор, який за закликом президента Росії Путіна був відкритий для відходу українських військ з-під Іловайська, обстріляла російська артилерія. В результаті обстрілу загинуло близько 100 українських військових.   Комбат "Донбасу" Семен Семенченко повідомив: "Донбасс" не здався, не здалися також 10 бійців з криворіжжя, 23 з кривбасу. Поранених передали російським десантникам під офіцерське слово".

У свою чергу спікер Інформцентру РНБО Андрій Лисенко спростував інформацію про сотні загиблих в результаті розстрілу, а також сказав, щоінформація про коридори, відкриті для виведення військових, не розголошується з метою безпеки бійців.

Як відомо, Іловайськ став одним з найскладніших етапів в АТО. В боях за місто був поранений командир "Донбасу" Семен Семенченко, загинули десятки бійців добровольчих батальйонів "Донбас", "Азов", "Шахтарськ", "Дніпро".

Джерело відео - 5 канал

Українські новини powered by lun.ua