Луценко: "Ми нічого не програли"

Середа, 17 вересня 2014, 10:10

Кандидат у депутати від "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко запевняє, що ухвалення законів щодо Донбасу не означає ані особливого статусу цього регіону, ані програшу.

Про це він написав у своєму блозі на "Українській правді".

"Інколи важливо читати тексти законів, а не заголовки сайтів. Правильна назва дуже важливого закону – "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Ані в назві, ані в змісті закону нема фрази про "особливий статус" цих районів, а тим більше Донбасу взагалі", - наголосив Луценко.

"Закон стосується не всього Донбасу, а лише тих районів, які на даний момент контролюються бойовиками", - нагадав він.

"Цей закон не передбачає утримання тих територій за рахунок держбюджету. Нарешті ми побачимо, чи здатен Донецьк і Луганськ прогодувати себе", - додав Луценко.

Він також наголосив, що "закон про амністію" не поширюється на вбивць, терористів, ґвалтівників і викрадачів людей: "Амністія торкнеться лише тих, хто випустить усіх заручників, здасть зброю та військову техніку, звільнить приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування, державних та приватних підприємств та установ".

"Треба припинити крики "все пропало". Ми нічого не програли", - запевнив Луценко.

"Який був план Путіна? Захопити Донецьк чи Луганськ? Звісно, ні! План Путіна передбачав інспіроване його диверсантами повстання всієї Південно-Східної України, тріумфальний похід "повстанців" на Київ, повернення Януковича в президентське крісло, а України – в азійське ярмо", - стверджує він.

Але, за словам Луценка, "генерали і політтехнологи Кремля виявилися кінченими ідіотами".

"Повстання провалилося, навпаки – російськомовні українці Одеси чи Дніпропетровська виявилися не меншими патріотами, ніж мешканці Галичини і Волині. В Україні відродилася Армія. Озброєні сепаратисти разом з російськими найманцями були розбиті і оточені. Ні Янукович, ні його партія, ні його колоніальна політика не має жодної перспективи в Україні", - написав Луценко.

"План Путіна отримав повну поразку. Щоб приховати це, він мусив піти на введення регулярних військ на Донбас. Тисячі вбитих російських військовослужбовців остаточно довели необхідність зупинити агресію", - заявив він.

За словами Луценка, "Кремлю не потрібен цей клапоть депресивного регіону, він просто ганяє понти, щоб прикрити глобальну поразку імперського плану".

"Вихід з авантюри Путін оформив мінським протоколом, який підписав посол Росії. Він оформив вивід російських військ в обмін на тимчасовий (до 3 років) особливий порядок самоврядування захоплених терористами територій", - написав Луценко.

"При цьому Україна відновлює контроль над кордоном і не має жодних зобов'язань у зовнішній політиці. Україна не зробила жодних поступок в питаннях своєї територіальної цілісності та державного устрою", - запевнив він.

Альтернатива цьому, за його словами, – "поновлення війни з російською армією, вуличні бої в мегаполісах і десятки тисяч убитих", і вже без підтримки Заходу.

А "мир з позиції сили", на думку Луценка, дасть Україні час модернізувати армію і реформувати економіку, а в перспективі – дозволить повернути Крим.powered by lun.ua