Гелетей пояснив, з чим пов'язані підозри про "ядерну зброю" з боку РФ

Субота, 20 вересня 2014, 19:33

Достеменно відомо, що під час штурму Луганського аеропорту російські війська, у тому числі застосували міномети 2С4 "Тюльпан".

Про це заявив глава Міноборони Валерій Гелетей.

За його словами, про це, зокрема, можуть свідчити значні руйнування та ушкодження, яких зазнали будівлі та інфраструктура летовища.

"Як відомо, на сьогоднішній день Росія фактично використовує українську територію як випробувальний полігон для тестування нових зразків зброї. Чи не задля того, аби випробувати цю зброю на Сході України, росіяни переправили самохідні міномети 2С4 на нашу територію?", - зазначив міністр.

"Моя нещодавня заява щодо можливого застосування російськими військами ядерних боєприпасів проти сил АТО, була пов’язана з наявною на той час інформацією про те, що Росія завезла на територію Луганської області, та використовує проти українських військовослужбовців самохідні міномети 2С4 "Тюльпан".  Особливістю цієї потужної зброї є те, що окрім фугасних та активно-реактивних мін, самохідний міномет може вести вогонь надмалими ядерними боєприпасами потужністю менше 1 кт", - пояснив Гелетей.

При цьому глава Міноборони наголосив: "Перевірити, чи застосовувався ядерний, або інші невідомі нам боєприпаси об’ємної дії, можуть лише відповідні фахівці, на озброєнні яких є спеціальне обладнання, що дозволить зокрема перевірити радіаційний фон місцевості".

"На превеликий жаль, зараз ми не можемо цього зробити оскільки луганський аеропорт на теперішній час контролюють терористи та російські військовослужбовці", - додав міністр. 

Українська правда powered by lun.ua