У Баррозу обіцяють ігнорувати претензії Путіна до асоціації

П'ятниця, 26 вересня 2014, 14:07

Президент Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу отримав від президента РФ Володимира Путіна лист, в якому він вимагає змінити текст Угоди про асоціацію з Україною.

Про це заявила прес-секретар глави ЄС Піа Аренкільде Хансен під час брифінгу в Брюсселі.

"Я підтверджую, що Баррозу отримав лист від президента Путіна і приймає рішення про те, як надати відповідь найкращим чином", - заявила вона.

Речниця глави ЄК підтвердила також, що в листі йдеться про вимоги РФ щодо відмови України та Євросоюзу від виконання Угоди про асоціацію, хоча не стала наводити конкретних цитат з дипломатичного листування.

Як повідомляла Європейська правда, раніше тези з даного листа опублікувало видання Financial Times.

Піа Аренкільде стверджує, що Росія не отримає згоди Брюсселю щодо зміни тексту Угоди, до того ж, Москва взагалі не має права впливати на цей документ.

"Асоціація– це двостороння угода. Тому для її зміни, так само як і для зміни буд-якого іншого двостороннього документа, потрібно щоби одна зі сторін-підписантів запропонувала такі зміни, а друга – погодилася з ними. ЄС жодним чином не відчуває потребу у таких змінах. Україна, звісно, вільна у виборі того, які у неї будуть бажання", - заявила речниця Баррозу.

Також відомо, що в даному листі Путін попередив Брюссель, що будь-який крок щодо зміни українських законів для адаптації їх до правил ЄС викличе заходи у відповідь з боку Росії.

Офіційно позиція ЄС щодо цього буде доведена до Росії пізніше, коли ЄС завершить внутрішню процедуру щодо підготовки до тимчасового застосування угоди. "Після того, як буде затверджено країнами членами це відтермінування, ми будемо вести переговори з РФ", - зазначила Аренкільде.

Європейська правдаpowered by lun.ua