Закарпатські угорці подадуть на Україну до суду через вибори-2014

Неділя, 28 вересня 2014, 14:52

Товариство угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) планує судитися з Україною в ЄСПЛ через відмову ЦВК змінити кордони 73 округу і дати можливість закарпатським угорцям обрати на виборах-2014 свого представника у Верховній Раді.

Про це заявив глава ТУКЗ, перший замглави Закарпатської облради Ласло Брензович, пише ZN.UA.

Раніше у 2014 році ТУКЗ підписав декларацію про співпрацю з Петром Порошенком. У відповідь на підтримку угорців на виборах тоді ще кандидат у президенти пообіцяв забезпечити парламентське представництво угорців Закарпаття.

Разом з тим ТУКЗ подав до ЦВК заяву з проханням створити в Закарпатті мажоритарний округ з урахуванням інтересів угорської громади (відповідно до закону). Однак ЦВК відмовилася задовольнити його з формальних причин.

На вирішення зреагував угорський уряд, побачивши в цьому серйозне порушення прав закарпатських угорців і висловивши стурбованість, що в Україні ні законодавство, ні політичні обіцянки не гарантують прав національних меншин.

"Не зумівши змінити кордони округу через ЦВК і український суд, ТУКЗ заявив, що шукатиме захисту прав закарпатських угорців в Європейському суді з прав людини", - зазначає видання.

Разом з тим "Блок Петра Порошенко дав Брензович прохідне 62-е місце у своєму виборчому списку.

"Це аж ніяк не означає, що проблема вирішена остаточно ... Прохідне місце в партійному списку - це не зовсім те, до чого ми прагнули. Наша організація давно в політиці і знає, що є принципові речі, які потрібно відстоювати. України повинна бути правовою державою і захищати права нацменшин, в тому числі і щодо виборів, на законодавчому рівні", - заявив Брензович.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: