Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Соціологи проведуть Національний екзит-пол на виборах 26 жовтня

Понеділок, 13 жовтня 2014, 14:47

Три соціологічні служби проведуть Національний екзит-пол на парламентських виборах 26 жовтня.

Про це розповіли на прес-конференції в понеділок у Києві керівники соціологічних служб, передає "Інтерфакс-Україна".

Консорціум "Національний екзит-пол-2014", до складу якого входять Фонд "Демократичні ініціативи ім.І.Кучеріва", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім.О.Разумкова, проведе екзит-пол у день парламентських виборів.

Інтерв'юери опитають близько 17 тисяч респондентів, залежно від явки виборців, загалом на 400 виборчих дільницях.

В середньому на кожній виборчій дільниці 2-3 людини опитають приблизно 45 виборців.

Всього буде задіяно близько 1 тисячі інтерв'юерів. За даними організаторів екзит-полу, помилка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів передвиборчих перегонів і буде в межах 0,5-1% для інших партій.

Генеральна сукупність екзит-полу, виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України, крім спецдільниць - лікарні, в'язниці, військовий частини, закордонні дільниці.

Вибірка буде репрезентативною для України в цілому і для її чотирьох регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).

Результати екзит-полу будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі цих регіонів.

Як зазначили керівники соціологічних компаній, в східному регіоні (Харківська, Донецька і Луганська області) екзит-пол буде проведено на тих територіях, на яких відбудуться вибори.

"У тих регіонах, де будуть вибори, там буде екзит-пол, там, де виборів не буде, звичайно, екзит-пол проведений не буде", - сказала Ірина Бекешкіна.

У свою чергу директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко підкреслив, що інтерв'юери не працюватимуть у супроводі представників правоохоронних органів для забезпечення безпеки, оскільки це може вплинути на відповіді респондентів і результати екзит-полу.

У той же час організатори загальнонаціонального опитування відзначили, що відповіді виборців на дільницях в ході екзит-полу будуть таємними.

"Сам інтерв'юер не знатиме, що відповів виборець. Він сам заповнює анкету і кидає її в ящик", - пояснила Бекешкіна.

За її словами, вартість польового етапу проведення опитування складе $ 155 тис., усього на проведення екзит-полу витратять $ 184 тисяч.

Результати Національного екзит-полу-2014 оприлюднять на прес-конференції 26 жовтня після закриття виборчих дільниць о 20.01 (дані, зібрані станом на 18.00), о 23.00 оновлені дані за результатами всього дня голосування.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: