Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Кримчанам дали 3 місяці на те, щоб позбутися забороненої літератури

Середа, 15 жовтня 2014, 11:39

Кримчани повинні протягом трьох місяців до закінчення перехідного періоду здати літературу, яка занесена у федеральний список заборонених екстремістських матеріалів.

Про це заявив "голова Республіки Крим" Сергій Аксьонов журналістам у вівторок.

Раніше мусульманські родини з декількох районів півострова поскаржилися на обшуки в їхніх будинках з метою вилучення забороненої релігійної літератури. Низка видань, які дозволені в Україні, у Росії заборонені – а до кримчан перелік заборонених релігійних і "екстремістських" книг не був доведений.

Аксьонов заявив, що заходи щодо пошуку й вилучення забороненої літератури в Криму тимчасово припинені.

"Ведеться роз'яснювальна робота, ми повинні дати період до адаптації – три місяці. Спокійно за цей період буде проводитися роз'яснювальна робота з телебачення, у засобах масової інформації опублікований буде список літератури, яка сьогодні заборонена до використання на території Російської Федерації", - сказав він.

Аксьонов зазначив, що з 1 січня всі процедури в частині вилучення забороненої літератури будуть діяти згідно із законодавством Росії.

"Ми говоримо про те, щоб дати людям перехідний період, за який вони повинні адаптуватися до російського законодавства. У багатьох на руках була література, яка на Україні була дозволена, але за законами Росії є забороненою до використання", - сказав він.

Аксьонов наголосив, що протягом трьох місяців серед мусульман буде вестися роз'яснювальна робота, а в ЗМІ опубліковано список літератури, яку не повинні мати при собі законослухняні жителі Криму.

"Ми активно співпрацюємо з муфтіятом і просимо мусульман, які мають на руках таку літературу, передати її в муфтіят", - додав він.

Як відомо, Росія анексувала Крим, провівши там у березні 2014 року незаконний псевдореферендум. До 1 січня 2015 року на півострові діє перехідний період для "інтеграції" АРК до складу Російської Федерації.

РІА "Новости", "Крымская правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: