Аваков впевнений, що "Стіна" може бути тільки між Україною й Росією

Четвер, 2 жовтня 2014, 15:10

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виключає можливість реалізації проекту "Стіна" між Україною й територіями, контрольованими бойовиками.

Про це він сказав на прес-конференції в четвер у Києві, відповідаючи на запитання про те, чи допускає він можливість того, що частина такої стіни може бути встановлена між Україною й територією, контрольованою ДНР і ЛНР.

"Ні, не допускаю, тому що кордони України визначені міжнародними конвенціями й кордон між Україною й Росією відомий", - заявив Аваков.

За його словами, понад 200 км кордону в цей час перебуває не під контролем України й понад 1,5 тис. км україно-російського кордону "вимагає уваги".

"Чи буде стіна смертельною, як у кіно, – ні, не буде. Тому що її таки неможливо побудувати. США й Мексика – от вам приклад… Коли ми говоримо проект "Стіна" – це огородження, але найвищою мірою – система контролю й протидії", - сказал він.

"Я думаю, що ця стіна повинна розташовуватися на лінії максимальної небезпеки й зіткнення на кордоні з Російською Федерацією, там, де була агресія і є ключова проблема. Це кордон Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей", - вважає Аваков.

"У жодному разі ми навіть близько не будемо обговорювати як кордон України лінію зіткнення, навколо якої утворювався мирний процес", - додав він.

Аваков зазначив, що це є принципово важливим моментом.

На його переконання, якщо Україна погодиться з новим кордоном, то "ми програємо все".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів своєю постановою №448 від 10 вересня зобов'язав Міноборони направити на зміцнення державного кордону 100 млн грн, раніше виділених урядом з резервного фонду державного бюджету.

Роботи з будівництва інженерних споруджень у рамках реалізації проекту "Стіна" на кордоні із РФ уже розпочаті, перший етап планували завершити 30 вересня.

З метою забезпечення громадської безпеки Кабмін також ухвалив рішення щодо тимчасового припинення руху через 16 з існуючих 65 пунктів пропуску державного україно-російського кордону.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua