Депутати проголосували за гарантії і статус для переселенців

Понеділок, 20 жовтня 2014, 12:54

Верховна Рада з другої спроби підтримала закон про внутрішніх переміщених осіб, який визначає статус переселенців.

З другої спроби за нього проголосували 249 депутатів.

Основним завданням і метою цього законопроекту є забезпечення реалізації гарантованих Конституцією, прав і свобод внутрішньо переселених осіб, забезпечити для них належні умови соціальної адаптації, забезпечення тимчасовим житлом, сприяння у працевлаштуванні, продовження здобуття освіти, сприяння можливості залучення коштів гуманітарної, благодійної допомоги, в т.ч. – з боку міжнародних установ, організацій та закордонних країн.

Цим законом, зокрема, вводиться постійний статус реєстрації, визначається питання фінансування вимушених переселенців.

"З завтрашнього дня уряд зможе нараховувати їм гроші, вони отримають дитячі садочки, школи, доступ до медицини. В редакції закону прибрали тільки те, чого не може гарантувати держава – рішення про виділення земельної ділянки", - повідомила депутат Ірина Геращенко, яка представляла поправки до закону.

Під час обговорення закону прем’єр Арсеній Яценюк наголосив, що держава бере на себе тільки те, що може виконати.

"Ми взяли на себе зобов’язання. . зараз зареєстровано 420 тисяч  тимчасово переміщених осіб. виплата на одну особу 884 гривні на працездатну. на непрацездатну особу половина від цієї суми. якщо врахувати , що виплати йдуть по всім непрацездатним, 355 млн на місяць виплати протягом 6 місяців. тільки 2 мільярди гривень, якщо цифра не буде збільшуватись", - повідомив Яценюк.

"Прошу не брехати людям. Те, що ми можемо зараз заплатити, будемо платити. Саме тому є прохання підтримати проект закону з чітким визначенням того, що обсяг фінансування здійснюється і визначається кабінетом міністрів. те, що зберем – те роздамо. Те, чого немає, немає чого брехати людям", - заявив Яценюк. 

Українська правдаpowered by lun.ua