25.06

Банківський форум

Комісія Ради: у трагедії під Іловайськом винні Гелетей і Муженко

Понеділок, 20 жовтня 2014, 16:50

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом вважає, що в цих подіях винен екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник генштабу Віктор Муженко.

Про це йдеться в попередніх висновках комісії, повідомляє "Інтерфакс".

Зокрема, до трагедії призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії Гелетея і Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

"Помилкові кадрові рішення істотно ускладнили обстановку, а неадекватні дії міністра оборони Гелетея і начальника Генштабу – головнокомандувача ЗСУ Муженка привели до Іловайскої трагедії", – сказано у звіті.

У попередньому звіті сказано, що "в основі причин, які привели до Іловайскої трагедії, лежать фундаментальні проблеми в організації оборони країни".

На думку комісії, в результаті невиконання норм закону "Про оборону України", щодо введення воєнного стану, не було створено єдиний центр організації оборони країни – ставку верховного головнокомандувача – і як наслідок, не був введений у дію стратегічний план для відбиття агресії проти України.

"Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі", – сказано в звіті.

У своїх висновках комісія також вказує на проблеми з несвоєчасним фінансуванням потреб армії і невведення воєнного стану.

"Невведення воєнного стану призвело до дезорганізації управління військовими діями, що в значній мірі спровокувало іловайські події", – сказано в тексті звіту.

На думку членів комісії, рівень координації дії силових структур, навіть для умов АТО, був і залишається незадовільним.

Крім того в комісії вважають, що також незадовільно організовано роботу Генерального штабу з управління Збройними силами.

"У Генеральному штабі, який формально не був штабом АТО, належним чином не мав налагоджений збір, систематизація та аналіз розвідданих, які були в розпорядженні різних відомств", – сказано в звіті.

У документі також наголошується, що пропозиції керівників секторів оборони не сприймалися, "рішення по них, як правило, не приймалися зовсім".

Крім того, в документі сказано, що будь-які доповіді із зони бойових дій про реальну обстановку в секторах оборони, які "не відповідали переможним настроям" Гелетея і Муженка, викликали повне несприйняття і відповідну агресію аж до звинувачень у боягузтві і загроз кримінального переслідування.

"Рішення керівництва за такими доповідям, необхідні для організації оборони та мінімізації втрат, не бралися", – сказано в документі.

Крім того, в тих випадках, коли керівники секторів отримували чітку задачу, її виконання не підкріплювалося необхідними ресурсами.

Прийняте в штабі АТО рішення про операцію в Іловайську не базувалося на перевірених розвідданих, і не було забезпечено необхідними силами і засобами, наголошується в звіті ТСК.

"В результаті виконання поставленого завдання було практично повністю покладено на добровольчий батальйон спеціального призначення МВС, який має міліцейські функції і озброєний неадекватно поставленому завданню", – йдеться в звіті.

Як заявив голова комісії, депутат від "Батьківщини" Андрій Сенченко, вісім членів комісії підтримали звіт, а три – відмовилися.

Як зазначив депутат, комісія продовжить свою роботу до завершення каденції Верховної Ради нинішнього скликання.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: