В Україні – "день тиші"

Субота, 25 жовтня 2014, 09:47

В Україні - "день тиші" перед позачерговими парламентськими виборами.

Час, відведений для ведення передвиборної агітації, завершився опівночі п'ятниці, в ніч на суботу агітаційні матеріали мають бути прибрані у всіх населених пунктах країни.

Результати соцопитувань також заборонено оприлюднювати з 24.00 п'ятниці.

На позачергових виборах зможуть бути обрані максимум 438 депутатів з 450: вибори проводяться за змішаною системою, в Криму та Севастополі розташовані 12 мажоритарних округів, а згідно статусу тимчасово окупованих територій, там вибори проводитися не будуть.

Громадяни України, які проживають в Криму і Севастополі, зможуть проголосувати за кандидатів за партійними списками на материковій частині країни за спрощеною процедурою. За такою ж процедурою можуть проголосувати жителі Донецької та Луганської областей.

Всього в Україні налічується без урахування Криму і Севастополя 33,57 млн виборців, у тому числі 3,3 млн в Донецькій і 1,77 в Луганській областях, за кордоном - 496 тис осіб.

В Україні без урахування Криму і Севастополя створено 213 округів, за кордоном будуть діяти 112 виборчих дільниць: у Росії (6), Німеччини (5), США, Польщі та Італії - по 4.

Вибори у Донецькій та Луганській областях  проводитимуться на територіях, підконтрольних українській владі. 

Як відомо, вибори до Верховної Ради відбудуться 26  жовтня з 8:00 до  20:00. На сайті Центральної виборчої комісії можна знайти перелік виборчих округів та кандидатів, які балотуються до парламенту.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування