Неголосування окремих територій не вплине на легітимність виборів - ОБСЄ

Неділя, 26 жовтня 2014, 13:12

Відсутність голосування в деяких областях України не може вплинути на легітимність результатів виборів в Україні.

Про це повідомила глава делегації спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт (Німеччина), передає Інтерфакс-Україна

"У нас немає ніякого права говорити, що через неучасть певних територій України у виборах вони є нелегітимними", - сказала вона.

Вона зазначила, що ті, хто заявляє про нелегітимність виборів через неучасть всіх областей України, намагаються їх дискредитувати і зірвати.

Також, як наголосила Барнетт, вона вже побачила сьогодні "добре організовані виборчі дільниці, на які приходить велика кількість мирно налаштованих людей, і їм не доводиться стояти в черзі".

У свою чергу глава короткострокової місії ОБСЄ зі спостереження за виборами Кент Харштедт (Швеція) повідомив, що основними проблемами цих виборів є велика кількість внутрішньо переміщених осіб, яким також необхідно надати рівні права для голосування в день виборів.

Другою проблемою він назвав забезпечення, у зв'язку з погрозами актів насильства в день голосування, безпеки на виборчих дільницях і на всій території України.

"У складних умовах в країні ми бачимо великі очікування і багато зусиль з боку України. Незважаючи на велику кількість загроз напередодні про застосування насильства, ми сподіваємося, що цей день мине мирно", - заявив Харштедт.