Рейтинг Путіна знизився вперше з початку антиукраїнської кампанії

Вівторок, 28 жовтня 2014, 08:05

У Росії вперше з початку української кризи скоротилося число тих, хто готовий голосувати на президентських виборах за Володимира Путіна.

Як свідчать результати опитування "Левада-Центру", рейтинг Путіна, який сягнув у серпні локального піку, почав зниження, повідомляє РБК.

Так, якщо в серпні за Путіна були готові проголосувати 57%, то у вересні – уже лише 49% опитаних. Минулого разу менше половини респондентів указували Путіна в якості бажаного президента у квітні (49%), у січні це число дорівнювало 29%.

Якщо перерахувати результат, виключивши тих, хто не визначився і не збирається голосувати, рейтинг чинного президента РФ складе 83% супроти 87% на місяць раніше (у квітні – 81%, у січні – 66%).

Значно знизилося і число тих, хто визначився з вибором: якщо в серпні кандидата, за якого респондент готовий проголосувати, називали 66%, то у вересні таких, хто визначився з вибором, було вже 59%. У січні цей показник становив 45%.

Заступник директора "Левада-Центру" Олексій Гражданкін зазначив, що рейтинг не може постійно бути на піку й повертається до більш нормальних значень, про стійке зниження можна буде говорити, якщо воно продовжиться два періоди поспіль.

Крім того, пояснив він, серпень – місяць відпусток, і не-путінський електорат – переважно більш забезпечені громадяни, жителі великих міст – був у відпустках, тоді як прихильники президента були вдома і могли відповідати на запитання соціологів, у вересні ж ситуація вирівнялася.

Керівник близького до Кремля Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін наголосив, що результати опитувань інших великих соціологічних служб поки не показують подібного спаду рейтингу, та й говорити про тенденцію поки не можна.

Але результат можна взяти до відома, і якщо зниження підтвердиться надалі - аналізувати в ході фокус-груп, додав він.

На думку члена Вищої ради "Єдиної Росії", голови АПЕК Дмитра Орлова, рейтинг понад 80% в умовах, коли не йде активна виборча компанія, – чудовий результат, тож стабілізація рейтингу на рівні весни 2014 року не становить для влади загроз. Він вважає, що невелика корекція рейтингу свідчить про оздоровлення суспільних настроїв і спад напруги.

Рейтинг найближчого переслідувача Володимира Путіна, лідера КПРФ Геннадія Зюганова, який у серпні був на мінімальному рівні (3%, 4% від числа тих, хто визначився), навпаки, почав зростати (4% і 7% відповідно).

Рівень підтримки "Єдиної Росії" зберіг пікове абсолютне значення (42%, як і в серпні), але в перерахунку на тих, хто визначився з вибором, дещо скоротився (63%, 62% місяцем раніше).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: