Лавров заявив, що на Донбасі скоро узгодять лінію розмежування

Вівторок, 28 жовтня 2014, 12:22

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що в найближчі два-три дні можуть закінчити узгоджувати лінію розмежування на Донбасі.

Про це сказав він у інтерв'ю газеті "Известия".

В МЗС РФ вважають, що порушення "мінських домовленостей" були з обох сторін.

"Значною мірою це пов'язано з тим, що українські силовики і представники ополчення ніяк не можуть остаточно узгодити лінію розмежування, від якої мають відвести важке озброєння", - сказав Лавров.

"Є спеціально узгоджені відстані, але сама лінія ще не визначена до кінця. Зараз ведеться інтенсивна робота на місцевості за допомогою російської сторони (про що, за словами Лаврова, попросили сепаратисти)", - заявив глава МЗС РФ.

"Розраховуємо, що в найближчі 2-3 дні ця лінія буде узгоджена. Після цього стане можливим відвід важкої зброї обох сторін, що, звичайно, стане вирішальним фактором у плані заспокоєння ситуації і виключення інцидентів".

За словами Лаврова "в цілому ряді місць вони поки ще розташовані один до одного дуже близько, і часом відбуваються зриви. Але робота по остаточному визначенню лінії розмежування близька до завершення".

Як відомо, згідно з текстом мінського меморандуму, кожна зі сторін повинна відвести свою важку артилерію і техніку на 15 кілометрів.

Українська сторона відзначала на готовності виконати цю умову, але вказувала, що терористи не дотримуються умов угоди і продовжують порушувати режим припинення вогню.powered by lun.ua