У Порошенка вигадали, як змусити депутатів голосувати за закони уряду

Середа, 29 жовтня 2014, 09:51

Якщо на внесені Кабміном законопроекти, спрямовані на виконання Коаліційної угоди, не знайдеться голосів в Раді, то коаліція може припинити своє існування.

Про це йдеться в проекті Коаліційної угоди, оприлюдненої партією президента Петра Порошенка.

Згідно з проектом, коаліцію хочуть зобов'язати "прийняти протягом першої сесії закони, спрямовані на виконання Угоди".

Коаліція муситиме підтримувати внесені Кабміном проекти законів, які спрямовані на виконання Коаліційної угоди, та забезпечити їх першочерговий розгляд.

"Якщо проект, внесений КМУ на виконання Коаліційної угоди, не знаходить у Верховній Раді більшості голосів для його включення до порядку денного та прийняття в цілому, Коаліція може порушити питання прийняти рішення про припинення Коаліції", - йдеться в тексті.

Цікаво, що в цьому проекті пропонується записати, що "законопроекти, спрямовані на виконання цієї Угоди, будуть вноситися на розгляд ВРУ виключно Кабінетом Міністрів, Президентом або, за умови погодження законопроекту з урядом, народними депутатами (членами Коаліції)".

Якщо ж Рада прийме закон, який збільшуватиме видаткову частину бюджету без погодження з Кабміном, то пропонується або відправляти Кабмін у відставку, або формувати нову коаліцію.

Пропонується також зобов'язати коаліцію до липня приймати бюджетну декларацію, в якій Кабмін має прописати основні напрями економічної та бюджетної політики.

Якщо Коаліція прийме цю декларацію, то вона при розгляді проекту бюджету на етапі першого читання "не буде переглядати основні макроекономічних показники та показники Держбюджету".

Якщо ж Кабмін не зможе погодити з коаліцією основних положень бюджетної декларації, то він має піти у відставку.

В проекті Угоди пропонується зобов'язати Кабмін "підготувати і затвердити до 15 грудня 2014 року План відновлення країни на 2015-2017 роки".

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: