Двигун, який вибухнув у американській ракеті, був не українським, а російським

Четвер, 30 жовтня 2014, 16:40

Інформація про те, що ракета-носій Antares, яка вибухнула на космодромі NASA в ніч на 29 жовтня, була обладнана виробленими в Україні двигунами НК-33 не відповідає дійсності.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Державне космічне агентство України.

"Підприємства ракетно-космічної галузі України не брали участі ні у виробництві, ні в модернізації ракетних двигунів НК-33, розроблених російським СНТК ім. Н.Д.Кузнєцова (Самара) для надважкої ракети Н-1 в 70-ті роки. США придбали у РФ в середині 90-х близько 30 двигунів НК-33, і вони безпосередньо були поставлені замовнику", – йдеться в повідомленні.

В агентстві нагадали, що в рамках участі в міжнародній кооперації за програмою ракети Antares українські ДКБ "Південне" і ПО "Південмаш" забезпечують розробку і виробництво першого ступеня ракети, але не двигуна.

"До робіт над двигунами, і зокрема, до робіт з модернізації НК-33, забезпеченої американської Aerojet Rocketdyne, українська сторона в рамках програми РН Аntares не залучалася", – уточнили в космічному відомстві.

Як відомо, запуск на МКС приватної вантажівки Cygnus за допомогою ракети Antares з космодрому NASA на базі Воллопс в Вірджинії в ніч на середу завершився невдачею: ракета вибухнула на перших секундах після старту.

Згідно з офіційним повідомленням розробника ракети, американської Orbital Sciences Corporation, незабаром після старту ракети стався вибух двигуна.

Цей пуск мав стати третім комерційний рейсом Antares на МКС. Перший комерційний пуск було здійснено в січні, другий – в липні цього року. Ще один демонстраційний пуск нової ракети з корисним навантаженням здійснено наприкінці 2013 року, а також перший демопуск ракети – в квітні 2013 року.

Вантажний модуль Cygnus розроблений і побудований в кооперації з європейською Thales Alenia Space.

Українські ДКБ "Південне" і ПО "Південмаш" забезпечили розробку та виготовлення першого ступеня Antares, яка може виводити на низькі орбіти вантажі до семи тонн.

Перший ступінь ракети обладнаний двома киснево-гасовими двигунами AJ-26, які є модифікацією НК-33. Другий ступінь – твердопаливний з двигуном Castor 30, розробленим американською компанією Alliant Techsystems.powered by lun.ua