Посол США розповів, який ворог гірший за російські танки

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 12:04

Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що корупція становить більшу загрозу безпеці України ніж російські танки.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Зараз немає більшої загрози безпеці України, ніж ракова пухлина корупції. Ці "звичні практики", їх продовження, є більшою загрозою українському майбутньому, ніж російські танки на Сході", - вважає Пайєтт.

"Зараз кажуть, що голосування на виборах в Раду було проєвропейським. Мені здається, важливіше, що воно було про-реформаторським. І в цьому відношенні, я думаю, наступні пару тижнів будуть дуже важливими", наголошує посол.

Пайєтт впевнений, що "прем’єр-міністр Яценюк добре розуміє важливість реформаторського порядку денного, те ж саме можна сказати про президента Порошенка".

На думку посла, прикриватися поганим "спадком попередників" тепер неможливо:

"Тепер не можна буде вже шукати виправдання в тому, що є нереформована, успадкована від часів Януковича Верховна Рада, яка заважає проводити реформи. На столі в одного з американських президентів була табличка "The buck stops here", тобто "Остання інстанція. Якщо не я зроблю, то хто зробить?"".

За словами Пайєтта, "у президента Порошенка є шикарна можливість: у нього є безсумнівний мандат на проведення реформ, є більшість у Раді, яка поділяє його бачення України, яка рухається в бік Європи і тісніше інтегрується з Європою. Я сподіваюся, що він візьметься за ці проблеми негайно і не шукатиме відмовок".

Водночас посол США зазначив, що вже бачить позитивні зміни:

"Я думаю, що зміни на краще вже відбуваються. Три антикорупційні закони були кроком вперед, закон про систему прокуратури був кроком вперед, угода з МВФ, досягнута прем’єр-міністром Яценюком, теж була кроком вперед, закон про освіту теж був важливим кроком вперед. Але Україні потрібні не лише хороші закони – зараз завдання полягає в тому, щоб втілити їх в життя.

Українська правдаpowered by lun.ua