Прокурор Києва боротиметься з "махновщиною" добровольчих батальйонів

Понеділок, 10 листопада 2014, 12:48

Прокурор Києва Сергій Юлдашев вважає членів добровольчих батальйонів, які зі зброєю приїжджають з зони АТО до столиці, серйозною загрозою.

Про це йдеться у зверненні, розміщеному на сайті прокуратури.

"Давайте подивимося правді в очі: є герої і патріоти, а є тилові мародери в камуфляжі, які ходять по місту озброєні до зубів. Можливо, суспільство не готове це чути. Але ця проблема існує незалежно від цього. Будь-яка особа, яка з зони АТО прибуває в місто зі зброєю, є для мене злочинцем. Особливо, коли такі люди об’єднуються і створюють групи", – заявив Юлдашев.

За його словами, з початку року кількість зареєстрованих проваджень щодо незаконного обігу зброї зросла у 2,5 рази порівняно з минулим роком – до 557.

"Виявлено та вилучено тисячі одиниць вогнепальної та холодної зброї, вибухівки, гранати та набої. За той же період зафіксовано лише на території столиці майже 30 фактів учинення тяжких та особливо тяжких злочинів членами військових батальйонів", – повідомив прокурор.

Він знову навів у якості прикладу захоплення членами батальйону "Айдар" вертолітного майданчика Януковича.

"Я вірю, що у них були благі наміри, але такі методи - це самоуправство. Інакше і не назвеш. При всій повазі, ніхто не отримував карт-бланш на беззаконня. Не можна неправовими методами будувати правову державу", – написав Юлдашев.

Він додав, що готовий до діалогу з усіма комбатами добровольчих батальйонів.

"Нам необхідно зупинити махновщину на вулицях Києва і створити єдиний центр для збереження правопорядку. Нам необхідно продумати механізми і зробити так, щоб зброя залишалася в зоні бойових дій, захищала державу від агресора, а не поширювалося по всій країні", – написав прокурор.

Він нагадав, що у столиці працюють 17 тисяч міліціонерів, чого достатньо для підтримання порядку.

Як відомо, у п’ятницю прес-служба Юлдашева поширила його заяву щодо побоювання військового перевороту з боку бійців "Айдару".

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!