Ціна вугілля з ПАР становить $ 86 за тонну - текст контракту

Понеділок, 10 листопада 2014, 19:36

У розпорядженні "Української правди" опинилися копії контракту на поставки вугілля з Південної Африки між державною компанією Укрінтеренерго та англійською компанією Steel Mont Trading, що був підписаний 19 серпня 2014.

Договір складається із двох специфікацій. Перша датована 19 серпня, друга - 24 вересня.

Обидва документи визначають ціну однієї тонни вугілля в $ 86 за тонну при базовому показнику калорійності 5 500 ккал / кг. За такою ціною державна компанія домовилася закупити 250 000 тонн вугілля. Загальна сума контракту склала $ 21 млн 500 тис.

ТЕКСТ КОНТРАКТУ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Згідно з іншими документами Міненерго, які є в розпорядженні "Української правди", ціна південноафриканського вугілля з урахуванням витрат на розгрузки судна, транспортні витрати, зберіганням становить $ 110 -112.

Раніше міністр енергетики Юрій Продан повідомив, що англійська компанія сама звернулася до" Укрінтеренерго "з проханням опублікувати контракт. "Буде опубліковано, тоді й побачите ціну", - уточнив Продан.

Він підкреслив, що такі закупівлі необхідні Україні сьогодні, в умовах дефіциту вугілля і ризиків придбання його в Росії. Міністр додав, що подібні закупівлі також здійснюють приватні власники енергогенеруючих компаній - ДТЕК і ТОВ "Технова" (володіє Дарницької ТЕЦ в Києві - УП) - в ПАР і Австралії.

Steel Mont Trading була зареєстрована в Англії в 1993 році. На своєму офіційному сайті компанія повідомляє, що займається логістикою і транспортними поставками, а також торгує також феросплавами, будівельними матеріалами, сільгосппродукцією.

У компанії є офіси в Україні, ОАЕ, Індії, Німеччини, Туреччини та Росії. Директор компанії і один з її акціонерів - Раджеш Кумар Сарайя.

Українська правда