Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

РФ в ООН розповіла, як цивільні гинуть, коли їх захищають "ополченці"

Четвер, 13 листопада 2014, 00:18

Росія стурбована тим, що президент України Петро Порошенко попросив депутатів скасувати закон про особливий статус деяких регіонів Донецької та Луганської областей.

Про це заявив заступник постійного представника Росії при ООН Олександр Панкін під час екстреного засідання Радбезу ООН в середу.

"Заклопотаність у нас викликає й ухвалене Порошенком рішення про відкликання закону про особливий статус окремих районів Луганської і Донецької областей. Адже це наріжний камінь мінських домовленостей, які таким чином опиняться повністю перекресленими", - сказав він.

За словами Панкіна, закон був неідеальним і мав обмежену легітимність.

"А наявна в законі дата (місцевих) виборів 7 грудня не обговорювалася з представниками Донецька та Луганська і порушувала Конституцію самої України. Але разом з тим цей закон міг би стати основою для подальших переговорів між Києвом і "ополченцями", - додав представник РФ.

Крім того, Панкін заявив, що у зв'язку з припиненням соцвиплат жителям окупованих бойовиками територій Росія відкидає "будь-які звинувачення у зв'язку відправленням гуманітарних конвоїв з продуктами, медикаментами та будматеріалами в Донецьк та Луганськ".

"Вони (обвинувачення) просто аморальні в сформованих умовах", - вважає Панкін.

Російський дипломат також заявив, що ситуація в Донецькій та Луганській областях "залишається напруженою".

"Режим припинення вогню в повній мірі не виконується. Відведення важкої техніки й озброєння так і не розпочався. Навпаки, протягом усього періоду дії режиму припинення вогню спостерігається зосередження українських військ практично по всій лінії фронту", - заявив він.

"Причому важливо зазначити, що зосередження українських військ відбувається в безпосередній близькості міст Донбасу, які "ополченці" змушені захищати", - сказав Панкін.

Через сутички, за його словами, щодня гинуть мирні жителі.

Як відомо, бойовики порушують режим припинення вогню з перших днів підписання мінської угоди. Через це гинуть як мирні жителі, так і українські солдати.

Зокрема, з боку бойовиків був випущений снаряд, який вбив двох дітей на футбольному полі Донецької школи.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування