Успішна Україна для Росії є немислимою – Елмар Брок

Четвер, 20 листопада 2014, 09:27

Росія не може допустити, щоб Україна стала демократичною процвітаючою державою, оскільки це загрожує авторитету системи, створеної Путіним.

Таку думку висловив голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок в інтерв’ю Deutsche Welle

На його думку, наразі основною перешкодою для впровадження необхідних реформ є військові дії які потребують багато коштів. Саме тому Росія прагне дестабілізувати ситуацію в Україні.

"Успішна Україна як демократична держава, що створить добробут та економічну стабільність для своїх громадян для Росії є немислимою. Вона може підірвати авторитет системи Путіна. Тож для Росії є всі підстави поводити себе так, як вона поводить" - сказав він.

Брок зазначив, що фінансова допомога ЄС та МВФ піде на користь Україні тільки тоді, коли закінчаться військові дії, тобто коли Росія повернеться до дотримання міжнародних норм.

При цьому він не береться прогнозувати, коли це станеться. На його переконання, санкції здатні прискорити цей процес і вони вже завдають Росії збитків.

"Дійсно невідомо, коли санкції почнуть діяти. Адже хто знає, коли Росія отямиться. Чи врахують в Росії завдані економічними санкціями збитки, які довелося зазнати через військове втручання в іншу країну, що неприпустимо і становить порушення міжнародного права? Вже тепер це дорого обходиться Росії" - сказав він.

На переконання Брока, треба використовувати всі канали комунікації, аби уникнути нового витка насильства. Економічні ж санкції мають довготривалу перспективу.

Нагадаємо, 17 листопада ЄС вирішив розширити раніше впроваджені санкції щодо окремих осіб РФ та України, доручивши до кінця листопада внести до чорного списку лідерів "ДНР" та "ЛНР".

"Європейська правда"powered by lun.ua