РФ пригрозила дати НАТО відповідь на посилену присутність у країнах Балтії

Субота, 22 листопада 2014, 12:02

Присутність НАТО у Прибалтиці, яка зросла, отримає з боку Росії відповідну  реакцію та не призведе до зміцнення регіональної безпеки.

Про це заявив постпред РФ при НАТО Олександр Грушко в інтерв'ю "Росії 24".

Грушко розкритикував посилення військової присутності НАТО в Прибалтиці.

За його словами, альянс "перетворює балтійський регіон, який <...> був вельми спокійним регіоном з військової точки зору, на сферу якогось військового протистояння з Росією".

На думку Грушко, "це абсолютно тупиковий шлях".

Також постпред РФ при НАТО заявив про "пропагандистську кампанїю" у зв'язку з перехопленнями російської авіації літаками НАТО.

За словами дипломата, що наводиться на Заході статистика "перехоплень" росте тому, що збільшилася кількість літаків НАТО в країнах Балтії.

Як відомо, в останні тижні над територією європейських держав почастішали випадки перехоплення російської військової авіації. Так, винищувачі НАТО перехопили над Балтійським морем черговий російський військовий літак-розвідник.

Наприкінці жовтня сили НАТО знаходили і супроводжували літаки ВПС Росії у повітряному просторі над Атлантикою, Балтійським і Північним морями.

На думку головнокомандуючого Збройними силами (ВС) генерал-майор Литви Йонаса Вітаутаса Жукас, військова активність РФ - це демонстрація сили.

Командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що польоти російських військових літаків в європейському повітряному просторі набули провокаційного характеру.

Інтерфаксpowered by lun.ua