Гумконвої" РФ вивозять загиблих і завозять техніку та харчі для бойовиків – Лисенко

Вівторок, 4 листопада 2014, 23:22

Речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко вважає, що частота появи "гумконвоїв", які РФ відправляє в Донецьк та Луганськ, може свідчити про те, що Росія нарощує свою присутність в Україні.

Про це він сказав в ефірі ТРК "Україна" у вівторок ввечері.

Частоту появи гумконвоїв РФ в Україні, на думку Лисенка, можна пояснити "тільки тим, що Росія збільшує свою присутність та намагається доправити до бойовиків більше озброєння, техніки, а також боєприпасів".

"Це гумконвоєм назвати ніяк не можна", - зазначив він.

"Всі гумконвої мали своє призначення. І сказати, що всі гумконвої доставляли зброю та все інше для підсилення бойовиків, ми не можемо, оскільки один із конвоїв майже наполовину був втрачений під час вибуху хімзаводу у Донецьку", - сказав Лисенко.

"Цими ж гумконвоями вивозили вже тіла загиблих російських солдатів, офіцерів і найманців. І ці ж гумконвої доставляли сировину та деякі продукти, аби харчувати хоча б бойовиків. Тому що місцеве населення не отримує продуктів", - додав він.

Окрім того, речник інформаційного центру РНБО зазначив, що на Сході України все ще діє "режим припинення вогню".

"Мінські домовленості ніхто не скасовував. Вони працюють, і тому режим припинення вогню поки що залишається. І про його скасування не йдеться", - заявив Лисенко.

Водночас він додав, що кількість обстрілів сил АТО у порівнянні з минулою добою зросла вдвічі – до 33 обстрілів.

Як відомо, Росія незаконно відправила до України вже 6 "гуманітарних конвоїв".

Українська правдаpowered by lun.ua