ДАІшника, який фальсифікував протоколи на автомайданівців, посадили на рік

26 переглядів 26 переглядів
Середа, 10 грудня 2014, 00:47

Києво-Святошинський суд засудив колишнього начальника ДАІ цього району Турчина за фальсифікацію 14 протоколів щодо учасників Автомайдану.

Про це повідомив представник потерпілого активіста Роман Маселко.

За його словами, суд призначив інспектору ДАІ покарання у вигляді 1 року обмеження волі з позбавленням права протягом року займати посади у правоохронних органах (максимальна санкція цієї статті - 3 роки). При цьому, як зазначив Маселко, прокуратура просила для Турчина покарання у вигляді штрафу 850 грн.


"Окрім того, суддя повністю задоволив позов про відшкодування моральної шкоди у розмірі 10 000 грн", - повідомив представник потерпілого.

"В матеріалах справи жодних даних про те, що Турчин діяв за чиєюсь вказівкою, тобто він сам вирішив фальсифікувати 14 протоколів", - обурився Маселко.

"Очевидно, що прокуратура з самого початку не мала наміру реально розслідувати ці справи. Більшість справ були просто закриті. Коли ж піднялась буча - зрозуміли, що доведеться чимось жертвувати. Вирішили здати пішаків - інспекторів ДАІ (хоча їх понад 250). ДАІшникам справді почали поспіхом оголошувати підозри та передавати справи в суд", - підкреслив представник потерпілого.

"У справах - жодного натяку на організованість переслідувань (автомайданівців). Усі ці справи йдуть окремими, самостійними епізодами. Все виглядає так, що 260 інспекторів ДАІ, кожен окремо вирішив нафальсифікувати по десятку документів та невідомо чого покарати невідомих їм водіїв", - додав він.

"Усі наші намагання піти вище блокуються як прокуратурою так і судом - процес по Турчину це чітко довів. Ось чому на даний момент жодних даних про покарання вищого керівництва ДАІ, яке як мінімум, координувало та контролювало виконання вказівки перших осіб держави покарати Автомайданівців", - заявив Маселко.

Як відомо, під час Євромайдану після поїздок до резиденції тодішнього президента Віктора Януковича - Межигір'я - автомайданівці отримували повістки про виклики на допит в якості свідків у рамках кримінального провадження, а також сповіщення від органів ДАІ про необхідність з’явитись у відомство з автомобілем та документами.

Багатьох автомайданівців суди позбавили прав за сфальшованими рапортами ДАІ.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua