Вербувальник російських бойовиків зізнався, що відправляє їх на Донбас у гумконвоях

Середа, 24 грудня 2014, 23:07

Глава фонду свердловських ветеранів спецназу Володимир Єфімов зізнався, що вербує і відправляє на Донбас російських найманців в гуманітарних конвоях.

Про це він розповів в інтерв'ю російському виданню Єкатеринбург online.

За його словами, відправкою найманців в Україні він зайнявся "після Майдану, ще до приєднання Криму".

"Мені тоді ветерани самі подзвонили:"Що там діється ?! Поїхали, треба наводити порядок! "Я взяв час все зважити. А вони не стерпіли і зірвалися, на свій страх і ризик. Є гарна приказка - якщо бардаку неможливо запобігти, то його треба очолити. Після цього я почав готувати першу групу в Крим", - розповів Єфімов.

"Першопрохідцями були хлопці з Ханти-Мансійська - ветерани спецназу, козаки. Вони самі підготували вахтовий ГАЗ-66, три джипи на дутих колесах і екіпірувалися. Все зробили на свої гроші. Забрали мене і поїхали ... Коли дісталися до Керчі, я все організував - передав хлопців відповідальним хлопцям, які прив'язали їх до бази, і в результаті вони стали "ввічливими людьми", - сказав він.

Раніше Росія і кримська псевдовлада заявляла, що це кримчани.

"Коли Крим уже став Росією, повернулися назад. З того моменту я серйозно став займатися відправкою добровольців в Україну, у тому числі в Луганськ і Донецьк", - зізнався Єфімов.

За його словами, добровольці пишуть йому заяву: "Прошу надати підтримку в напрямку мене для надання допомоги народу Новоросії, що бореться".

"Разом із заявою людина заповнює анкету з даними - хто він, звідки, де служив, який бойовий досвід ... Після розгляду заявки проводимо співбесіду. Якщо людина нам підходить, я включаю його до складу групи на відправку. Всім таким людям видаємо "путівку добровольця". Саме добровольця, а не ополченця. Це офіційний папір з печаткою фонду, щоб нам не прив'язали потім найманство", - сказав він.

 
 

червня я відправив шість груп по 15-30 людей в Донецьк і дві групи по 30 осіб в Луганськ ... спецназ і еліта їде в Донецьк. Козацтво і новачки, без бойового досвіду - в Луганськ", - сказав він.

"Відправляю не тільки я - ще цим займаються організації афганців, чеченців. Повністю перекрити потік виїжджаючих добровольців, звичайно, не можна: кордон відкритий", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи можуть поїхати діючі військові, перебуваючи у відпустці, він цього не виключив. "Але ви самі розумієте, що у держави все продумано - якщо хтось" залетить "там, він задовго до цього буде вже звільнений і можливо їм навіть заздалегідь написаний рапорт. Я так думаю", - сказав він.

При цьому Єфімов сподівається, що зможе виплачувати зарплату російським бойовикам

"Зараз навіть є неофіційні нормативи по зарплаті. Як мені розповідали пятигорські козаки, десь платять: 60-90 тисяч рублів на місяць отримує рядовий склад, 120-150 тисяч старший склад. Зараз кажуть, до 240 тисяч зарплата зросла ... Я вважаю, що треба людям платити. Все-таки вони ризикують життям. За допомогою зарплати можна залучати на війну професіоналів", - сказав він.

Відповідаючи на питання, як добровольці добираються на Донбас, Єфімов сказав: "У перший раз вони їхали під виглядом Червоного хреста. Отримували від місцевого відділення папери, що ми супровід. Коли доїхали, люди там залишилися. Їм дали зброю і поставили бойові завдання".

"Зараз так само вантажимо хлопців у машину з гуманітарною допомогою і відправляємо. Їдуть в середньому на місяць. Деякі у відпустку, деякі, ймовірно, заробити. Я їх прошу не говорити мені, скільки вони отримують, - мене це не хвилює", - сказав він.

Відповідаючи на питання, навіщо найманці їдуть в Україну, він зізнався, що ситуацію роздмухують російські пропагандистські ЗМІ.

"Наша преса і телебачення подають кричущі факти. Російські люди не можуть терпіти той терор, який там влаштували фашисти. Убиті жінки, діти, люди похилого віку. Більшість тих, хто їде, співчуває, співпереживає, хоче допомогти ... У мене кров закипає, коли показали розірвану снарядом жінку з дитиною. Що ж вони, сволочі, роблять?! Особливо такі настрої підхльоснули події в Одесі, де заживо спалили багато хлопців. Деякі ж їдуть за адреналіном. Особливо ті, хто вже повоював хоч раз і його тягне назад ".

Відповідаючи на питання, чи готуються нові групи добровольців, він відповів:

"Останнім часом російських добровольців стали витискати з Новоросії під різними приводами. Хлопців, що вже там знаходяться, викликають командири і кажуть:"Їдь додому, ти тут не потрібен". Тому нових груп поки не готую - просто не потрібні. Але резерви є".

Клікніть для збільшення

Добровольці з Свердловської області їдуть на Донбас.Клікніть для збільшення

Українська правдаpowered by lun.ua