Правозахисники знову заявили про застосування Україною касетних бомб. РНБО заперечує

Середа, 3 грудня 2014, 15:05

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch стверджують, що українські війська застосовують касетні бомби в зоні АТО.

Про це заявив виконавчий директор організації Кеннет Рот на прес-конференції в Києві в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується випадків, які ми досліджували – там були чіткі вказівки, що у використанні цього озброєння потрібно звинувачувати українську сторону", – сказав він.

Зокрема, за його словами, "у зони ураження дуже характерний вигляд, і однозначно можна сказати, що використовувалися касетні бомби".

"Ми змогли продемонструвати – ці бомби прилетіли з тієї території, яка, у всякому разі, перебувала під контролем урядових сил (українських - ред.). У всякому разі, це можна довести тим, що деякі бомби, заряди не долетіли і залишилися на тій території, яка контролюється Україною", – підкреслив він.

У свою чергу спікер РНБО Андрій Лисенко в коментарі "Українській правді" спростував ці звинувачення.

"Україна не застосовує касетні боєприпаси", – сказав він.

Лисенко додав, що в України є докази застосування таких боєприпасів проросійськими бойовиками.

Як відомо, 21 жовтня Human Rights Watch розповсюдила заяву про те, що українські війська на початку жовтня застосовували в Донецьку касетні боєприпаси. Внаслідок цього як мінімум шість людей загинули.

Україна ці звинувачення заперечила.powered by lun.ua