Московський "Червоний хрест" вже відмовляється від слів про зброю в гумконвоях

Середа, 31 грудня 2014, 18:49

У московському "Червоному хресті" стверджують, що їхній керівник Ігор Трунов не говорив про наявність зброї в "гуманітарій конвоях" Росії, які вона спрямовує в Україну і не ставив під сумнів їхню законність.

Про це сказано на сайті організації.

У повідомленні українське агентство "Укрінформ" та низку інших ЗМІ звинувачують в тому, що вони вигадали неіснуючі заяви Трунова.

Зокрема, наступну цитату Трунова в повідомленні також назвали вигадкою:

"Десять конвоїв абсолютно вірно розцінили (як незаконні). Мені не хочеться кидати камінь у город наших структур, нашої держави, я законослухняний громадянин Росії. Але є міжнародне право. Що таке МНС – воєнізована структура російської держави. Як воєнізована структура потрапила на територію чужої держави? Не важливо якої, самопроголошеної, чи це Україна – це чужа держава, це – не Росія. Потрапила вона туди як? Вона суб'єкт міжнародного гуманітарного права? Ні. Вона регламентована якийсь конвенцією? Ні. Тоді що це? Це вторгнення, це порушення, цього робити не можна".

В нібито доказ того, що такого чиновник не говорив, на сайті московського "Червоного хреста" опублікували відео з самим Труновим, який з екрану читає спростування і стверджує, що ніколи не ставив під сумнів цілі російської влади.

Також він наполягає, що взагалі не давав ніякого інтерв'ю "Укрінформу", а лише дав його журналісту свою візитку.

Однак в інтернеті досі є запис прес-конференції від 25 грудня, на якій Трунов прямо говорить, що легітимним і повністю перевіреним був лише перший "гумконвой", тому що його супроводжував "Червоний хрест", а всі інші могли перевозити все що завгодно , в тому числі і зброю (починаючи з 50:40):

Цитату, яку на сайті московського "Червоного хреста" назвали неіснуючою, Трунов каже, починаючи з 58:00.

Крім того "Укрінформ" розмістив на своєму сайті аудіозапис інтерв'ю з Труноваим, від якого він та інші представники організації тепер намагаються відмовитися.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування