Фігуранти антикорупційних розслідувань очолили 5 комітетів - "Чесно"

Четвер, 4 грудня 2014, 19:46

П'ять комітетів Верховної Ради очолили народні депутати, які є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань.

Про це повідомляє Рух "Чесно".

 

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Ярослав Дубневич очолив Комітет з питань транспорту та зв’язку. Про його імовірну причетність до корупційних схем на "Укрзалізниці" нещодавно повідомляли журналісти програми "Наші гроші".

Крім того, фірми братів Дубневичів неодноразово були помічені  в участі у конкурсних торгах з фіктивною конкуренцією.

Комітет з питань соціальної політики та праці відійшов Людмилі Денісовій з "Народного фронту". Пов’язана з нею компанія ТОВ "Медіа фільм" начебто отримувала частину прибутків від оплати посередницьких послуг Спецоператора звітності.

У 2009 році Державна податкова адміністрація змусила платити за ці послуги всіх підприємців, які складали звітність в електронному форматі.

Сергій Пашинський із Народного фронту став головою Комітету з питань національної безпеки і оборони. У 2010 році він начебто сприяв рейдерському захопленню фабрики "Житомирські ласощі".

Миколі Мартиненку, також депутату від "Народного фронту", дісталась посада голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

За матеріалами газети "День", у часи перебування на посаді прем’єра Віктора Ющенка компанія "Бринкфорд", пов’язана з Мартиненком, стала основним оператором НАЕК "Енергоатом" у роботі з векселями, здійснювала постачання ядерного палива на українські АЕС, а також відправляла відпрацьоване паливо на переробку в Росію.

За інформацією видання, після оплати поставок на 250 млн. доларів на українські АЕС реально було доставлено палива лише на 50 млн. доларів.

Крісло голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму посів Артур Палатний з "БПП".

За даними розслідування Slidstvo.info, Артур Палатний є власником стриптиз-клубу "Ріо" в Києві. Клуб було звинувачено у несплаті податків на суму близько 2 млн. грн., однак справу закрили, оскільки прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення.

Також, за матеріалами розслідування, в 2013 році у клубі "Ріо" було знайдено велику партію алкоголю без акцизних марок, проте 4 березня 2014 році слідчий відмовився продовжувати розслідування, оскільки алкоголь начебто належав не клубу, а третій особі.

Як відомо, раніше двоє фігурантів антикорупційних розслідувань отримали посади в уряді. 

Валерій Вощевський став віце-прем’єром, а Павло Петренко очолив Мін’юст.

Рух "Чесно" зазначає, що не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі  даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у  відкритих загальнодоступних джерелах.

"Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів", - зазначили в організації.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування