РФ може вимагати від України достроково віддати 3 мільярди - ЗМІ

Субота, 10 січня 2015, 10:14

Низка параметрів, які були умовою надання Україні російського облігаційної позики, порушується, через що Росія може зажадати від України дострокового погашення боргу в сумі 3 мільярди доларів.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в уряді РФ.

"Ситуація, яка складається в економіці та фінансах України, свідчить про те, що цілий ряд параметрів, що були умовою надання Україні російського облігаційної позики, порушується", - зазначило джерело.

"У цих обставинах досить ймовірно, що Росія буде змушена найближчим часом зажадати від України дострокового погашення боргу в 3 млрд доларів", - додав співрозмовник. 

Як відомо, у грудні 2013 року  президент РФ Володимир Путін та тодішній президент України Віктор Янукович, який фактично зірвав підписання договору про асоціацію з ЄС, домовилися про надання Києву позики у розмірі 15 мільярдів доларів та про зниження ціни на газ до 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Того ж місяця Росія надала Україні перший транш кредиту в розмірі 3 мільярди доларів. Пізніше в уряді Миколи Азарова визнали, що направили їх на закривання "дірки" у соціальних вилпатах.

З втечею Януковича та його оточення та становленням нового уряду, Росія, паралельно зі збройною агресією, посилила економічний тиск на Україну, скасувавши всі знижки на газ. Відповідно, ціна на цей енергоносій підскочила до 485 доларів за тисячу кубів.

Пізніше Росія перевела постачання Україні газу за передплатою. Українські чиновники наполягали, що зможуть погасити існуючі борги, однак значне підвищення ціни є виключно методом політичного тиску і не є правомірним.

ТАССpowered by lun.ua