У Могеріні зробили заяву щодо теракту у Волновасі. Про бойовиків і не згадали

Середа, 14 січня 2015, 07:48

Євросоюз наголошує на необхідності суворого дотримуватися протоколу про припинення вогню від 5 вересня і реалізації меморандуму від 19 вересня.

Про це йдеться в заяві речниці високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні після загибелі мирних жителів в автобусі під Волновахою.

Водночас заява жодним чином не вказує на винуватців трагедії, повідолмяє "Європейська правда".

"Оновлена інтенсифікація, незважаючи на угоду про припинення вогню, стрільби і бомбардувань у Східній Україні призвела сьогодні до трагічної загибелі десяти мирних жителів, коли в автобус потрапив снаряд", - зазначає речниця Могеріні.

"Наші думки-з родинами тих, хто загинув. Це підкреслює необхідність суворого дотримання протоколу про припинення вогню  від 5 вересня і реалізації меморандуму від 19 вересня", - наголошує вона.

"Тривале припинення вогню залишається ключем до успіху в поточних зусиллях щодо досягнення стійкого політичного врегулювання на основі поваги суверенітету України та її територіальної цілісності. ЄС готовий підтримати будь-які зусилля задля цієї мети", - підкреслюється в заяві.

Напередодні представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв направив керівництву Євросоюзу звернення, у яких поінформував про брутальний теракт під Волновахою, скоєний 13 січня проросійськими терористами, повідомляє сайт МЗС.

Він закликав до його негайного і рішучого засудження з боку ЄС.

Як відомо, 13 січня о 14:25 бойовики обстріляли блокпост українських силовиків під Волновахою. Один із снарядів розірвався біля пасажирського автобуса, який перевозив місцевих жителів. У результаті на місці загинуло десятеро цивільних. Пізніше від отриманих ран померли чоловік і жінка.

Таким чином, кількість жертв досягла 12-ти людей. Понад півтора десятки поранених жителів залишаються в лікарні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування