Лідер "ДНР": Перемир'я більше не буде, підемо до кордонів Донецької області

П'ятниця, 23 січня 2015, 11:39

Бойовики на Донбасі більше не будуть вживати спроб розмовляти з Києвом про перемир'я.

 Про це заявив у п'ятницю лідер бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко, передає РИА Новости.

"Спроб розмовляти про перемир'я з нашої сторони вживатися більше не буде. Ми тепер будемо дивитися, як буде реагувати Київ. Київ зараз не розуміє, що ми можемо наступати на трьох напрямках одночасно", — заявив він.

Захарченко додав, що "не буде більше жодного перемир'я, не буде більше жодних ротацій. Будуть обміни полоненими, тому що наші хлопці, які перебувають у полоні — їх потрібно витягати".

Щодо планів ведення бойових дій, Захарченко зазначив, що "ми будемо бити до тих пір, поки не вийдемо на кордон Донецької області. Якщо я буду бачити загрози землі донецькій з будь-якого населеного пункту, цю загрозу я знищу й там".

При цьому Захарченко заявив, що спочатку має намір "взяти Слов'янськ, а потім Маріуполь", пише у своєму твіттері журналіст Олівер Керролл, який знаходиться на місці події.

"Нам потрібні поставки води зі Слов'янська. От чому ми туди не просуваємося", наводить він слова Захарченка.

Лідер бойовиків відзначив недолік прісної води в регіоні, й що Маріуполь і Докучаєвськ отримують воду зі Слов'янська.

При цьому Захарченко заявив, що передав одного з українських полонених матері, яка приїхала за ним.

"Я вчора розмовляв з матір'ю одного з українських бійців ... людину взяли в полон, він пройшов перевірку, він не злякався смерті, мовчав, командира свого не здав, хоча командир його потім зрадив ... 23 роки хлопцю, стояв геройськи, плакав, про пощаду не просив, жити хотів. Його мати вчора забрала", - сказав Захарченко.

Як відомо, Україна неодноразово оголошувала режим припинення вогню. Бійцям було заборонено навіть відкривати вогонь у відповідь. Однак після посилення атак з боку бойовиків на початку року було дозволено відповідати.

Крім того, до активізації вогню лідери бойовиків неодноразово заявляли про наміри сил АТО наступати. Після цього бойовики самі посилили атаки на донецький аеропорт і позиції сил АТО біля нього, на Дебальцеве й у районі Бахмутки. Також вони атакували позиції сил АТО в районі Маріуполя.powered by lun.ua