МЗС України надав Росії факти порушення нею мінських домовленостей

Вівторок, 27 січня 2015, 16:27

МЗС України надав Росії факти порушення регулярними підрозділами російської армії спільно з незаконними збройними формуваннями мінських домовленостей і режиму припинення вогню на Донбасі.

Про це повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс, передає Інтерфакс-Україна.

"Зокрема, в ноті наведено численні факти порушень регулярними підрозділами Збройних сил РФ спільно з незаконними збройними формуваннями досягнутих 5 та 19 вересня 2014 року в Мінську домовленостей, а також оголошеного з 9 грудня режиму припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей", - сказав він.

Перебийніс зазначив, що цю ноту МЗС України направив МЗС РФ 24 січня.

У ній, за його словами, "висловлено категоричний протест у зв'язку із актами агресії, що тривають проти України, продовженням дій, спрямованих на подальшу ескалацію ситуацію в Україні, а також підтримкою Росією терористичної діяльності НЗФ".

У ноті зазначено, що впродовж 20-24 січня зафіксовано більше 400 випадків артилерійсько-мінометного обстрілу сил АТО в цілому, а також концентрація і пересування військової техніки і особового складу ЗС РФ на території Донецької та Луганської областей.

Крім того, здійснюється терористична діяльність, в результаті якої є жертви серед місцевого населення.

"Компетентними органами України в цей період зафіксовано пересування з територій Росії у напрямку держкордону України колон техніки російських Збройних сил, зокрема на території Ростовської області", - сказав Перебийніс.

МЗС України закликає Росію негайно припинити міжнародно-протиправні дії, відвести війська від українсько-російського кордону, а також розслідувати всі злочини проти України, здійснені з території Росії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: