У Сумах оголосили підозру прокурору за переслідування Євромайдану

Середа, 28 січня 2015, 12:28

МВС і прокуратура оголосили про підозру в здійсненні злочину екс-прокурору Сумської області Руслану Білоконю за переслідування учасників Євромайдану.

Про це у своєму Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Співробітники управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області зібрали документальні докази злочинної діяльності колишнього глави прокуратури", - повідомив Аваков.

"За наявною інформацією, державний радник юстиції III класу Білоконь Руслан Михайлович брав участь у кримінальному переслідуванні за політичними мотивами учасників Сумського Євромайдану", - додав міністр.

"З метою залякати й натиснути на учасників протестних акцій колишній прокурор 27 і 28 січня 2014 року масово підписував документи про оголошення їм підозри в здійсненні злочинів, кримінальні справи по яких були сфальсифіковані", - додав він.

При цьому Аваков додав, що 27 січня 2015 року прокуратура Сумської області у свою чергу оголосила колишньому начальнику про підозру в здійсненні злочинів, передбачених ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню мітингів), ч. 2 ст. 372 (притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності, об'єднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією) Кримінального кодексу України.

Наразі щодо підозрюваного екс-чиновника вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Злочини, зроблені по зазначених статтях, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування