Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Порошенко через оборудку отримав землю в Царському селі - ЗМІ

П'ятниця, 13 лютого 2015, 13:54

Президент Петро Порошенко і перший заступник голови його фракції в парламенті Ігор Кононенко купили елітну землю на Печерську в Києві у фірми, власник якої каже, що не отримував за це коштів і був "найманим директором".

Про це йдеться у розслідуванні програми Радіо Свобода "Схеми".

Як з’ясували журналісти, ділянки Порошенка й Кононенка мають спільну адресу і розташовані через дорогу на вулиці Радіальній, 5 у Києві, в елітному поселенні Царське село.

 

Спочатку обидві земельні ділянки загальною площею 1,10 гектара рішенням Київради були безкоштовно передані обслуговуючому кооперативу "Зеленбудсервіс-К", серед членів якого була сестра Кононенка Оксана Авдєєва, довірена особа Порошенка на виборах 2012 року Оксана Смакоус та особи, пов’язані з бізнесом Порошенка і Кононенка.

 Для збільшення клікніть

Кононенко підтвердив журналістам, що "опікувався цим питанням із 2004 року".

Колишній заступник мера Києва Леоніда Черновецького Олександр Луцький, у якого є довіреність від Порошенка представляти його інтереси у цьому питанні, відмовився коментувати викриту журналістами схему виведення землі з комунальної власності столиці.

"Ви копаєте там, де немає чого копати. Один раз мене просили Вам допомогти, більше мене не просять Вам допомагати. І навіщо мені шукати пригод собі на голову?", – сказав він.

Ринкова вартість цих ділянок у найдорожчому районі Києва – Царському селі на той момент становила близько 200 мільйонів гривень. Згодом, після безкоштовної передачі кооперативу – ділянка ще декілька разів переходила у власність різних структур з орбіти Порошенка й Кононенка, йдеться в розслідуванні.

Зазначається, що влітку 2009 року кооператив "Зеленбудсервіс-К" виступив поручителем ТОВ "Рідна Марка Корп" перед іпотекодержателем – одеським приватним підприємством "Укрсел". Ділянку на Радіальній, 5 площею 46 соток передали в іпотеку.

За даними журналістів, подібну операцію здійснили і з другою ділянкою – площею 63 сотки. 20 липня 2009 року обидві ділянки перейшли у власність приватного підприємства "Укрсел".

У серпні 2009 ПП "Укрсел" продало ділянку площею 46 соток Кононенку. Порошенко став власником більшої ділянки 2 вересня.

Однак директор і єдиний засновник уже ліквідованого ПП "Укрсел" Микола Білий розповів в інтерв’ю журналістам, що був найманим директором і грошей за продаж землі не отримував.

"Я був найманим директором, Я кинув усю цю справу і працюю зараз дальнобійником. Які гроші? Ніяких грошей я не отримував", – заявив директор ліквідованого ПП "Укрсел" Білий.

Раніше журналісти програми "Схеми" з’ясували, що у Петра Порошенка немає дозволу для будівництва в зоні охорони пам’ятки національного значення від Міністерства культури.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: