Постпред РФ у ЄС: новий санкційний список не сприятиме виконанню мінських рішень

П'ятниця, 13 лютого 2015, 18:51

Розширення "чорного списку" ЄС не буде сприяти виконанню сторонами конфлікту в Україні мінських документів.

Про це заявив постпред РФ при ЄС Володимир Чижов, пише агенція РИА "Новости".

"Це не лише подасть сигнал російській суспільній думці і не лише змусить РФ повернутися до списків у відповідь, але і не буде стимулювати сторони конфлікту, причому, обидві сторони, до активного виконання положень мінських документів", - сказав він.

"За уривчастими даними, які до нас доходять - більша частина цього списку - це українські громадяни, не ті, хто живуть в Києві і працюють над мобілізацією і військовою кампанією, а ті, які відстоюють свої права на сході України на Донбасі", - додав він.

"Європейська рада навіть не поворухнула пальцем, щоб призупинити процедуру запущеного в минулий понеділок розширення "чорного списку". Вона носить автоматичний характер, і без втручання учасників саміту вона обернеться тим, що 16 лютого цей список подовжиться", - сказав Чижов.

Як відомо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Євросоюз не відмовлятиметься від вже ухвалених санкцій проти Росії, які мають набрати чинності з понеділка, 16 лютого.

Рішення про розширення чорного списку було ухвалене на засіданні ради міністрів закордонних справ країн ЄС у відповідь на атаки терористів проти мирних жителів Маріуполя наприкінці січня

Як повідомлялося, імплементацію цього рішення було відкладено на прохання України до понеділка 16 лютого.

Європейська правдаpowered by lun.ua