Яценюк сказав, на який курс долара орієнтується у 2015-му

Субота, 14 лютого 2015, 11:43

Кабінет міністрів України закладає до змін до бюджету на 2015 рік курс долара на рівні 21 гривні.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, говорячи про основні макропоказники державного кошторису, зміни до якого уряд подасть до Верховної Ради наступного понеділка (16 лютого).

За словами Яценюка, уряду досі невідома офіційна позиція Нацбанку щодо заходів зі стабілізації  валютного курсу, однак попри це під час переговорів з МВФ Кабмін за згодою сторін пропонує курс 21 грн/долар.

"Не дивлячись на те, що загальний курс зараз на ринку близько 25 грн/долар, але по узгодженню з міжнародними кредиторами на даний момент ми очікуємо, що середньорічний курс буде на рівні 21-го", - зазначив Яценюк.

Водночас прем'єр-міністр нагадав, що одним з основних елементів стабілізації курсу та банківської системи є фінансова допомога Україні з боку міжнародних донорів, про що вже домовився Кабмін.

За його словами, при цьому середньорічний показник інфляції, закладений до змін до Бюджету, становитиме 26%.

Разом з тим Яценюк нагадав, що стабілізація економічної ситуації у поточному та наступних роках насамперед залежить, чи виконуватиме Росія чергові мирні домовленості, підписані у Мінську.

Крім того, за словами Яценюка, уряд збільшив дохідну частину бюджету на 22 мільярди гривень, які планує отримати насамперед від податку на додану вартість.

За словами Яценюка, при цьому Нацбанк перерахує до держбюджету "майже на 5 мільярдів гривень менше,  ніж планувалося у попередньому законі (про держбюджет)". 

Разом з тим Україна збільшить витрати на погашення зовнішніх зобов'язань у зв'язку зі зміною валютного курсу, оскільки "держборг в іноземній валюті, а курс виріс".

Українська правдаpowered by lun.ua