ДПСУ: У "гуманітарці" від РФ - вантаж негуманітарного характеру

Неділя, 15 лютого 2015, 15:26

Значна частина автомобілів з колони  14-го російського "гуманітарного вантажу", які 15 лютого незаконно перетнули кордон України, перевозили вантаж негуманітарного характеру.

Про це заявили у Держприкордонслужбі України.

"Вранці 15 лютого через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" в Україну прослідував черговий російський, так званий, гуманітарний конвой.  Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста участі в оформленні даного вантажу не брали", - йдеться у повідомленні.

Враховуючи те, що переміщення вантажу здійснювалося з порушенням міжнародного та вітчизняного законодавства, українська прикордонно-митна група здійснила лише візуальне спостереження за проходженням транспортних засобів.

Загалом через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" прослідувало 176 транспортних засобів, хоча у ноті, яку російська сторона направила до України, інформуючи про наміри спорядити черговий вантаж, зазначалося лише про 150 вантажівок. Окрім цього значна частина автомобілів перевозили вантаж негуманітарного характеру, а саме: 41 автомобіль – паливно-мастильні матеріали, 2 – типографський папір у рулонах та 1 – друковану продукцію невстановленого змісту.

Також у ДПСУ зазначили, що під час оформлення попереднього вантажу, що вдерся в Україну 8 лютого, замість заявлених 154 вантажівок до України прослідувало 175.

При цьому 41 машина перевозила паливно-мастильні матеріали, 1 – колеса для великогабаритного транспорту, а ще в одному прикордонники спостерігали бронежилети та захисні шоломи, зі слів російських супроводжуючих – у кількості по 99 шт.

В обох випадках процедуру оформлення вантажівок активно висвітлювали російські пропагандистські телеканали НТВ, Росія 24, Лайфньюз.   

Українська правда powered by lun.ua