ЄС поширив санкції на Кобзона, заступників Шойгу, депутатів Думи, Гіві та Моторолу

Понеділок, 16 лютого 2015, 10:10

ЄС розширив чорний список для Росії, включивши в нього 19 фізичних та 9 юридичних осіб.

Ці обмежувальні заходи опубліковані в Офіційному журналі ЄС, і з цього моменту вони вступили в силу.

В розширений список увійшли, зокрема, перший заступник міністра оборони РФ Аркадій Бахін та заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов. Євросоюз переконаний, що обидва вони "причетні до доправлення в Україну російських віськових". Таким чином, це рішення ЄС також містить додаткове офіційне визнання того факту, що в Україні на боці сепаратистів воює регулярна російська армія.

До списку також увійшли депутати Держдуми Йосип Кобзон, Валерій Рашкін, начальник головного оперативного управління Генштаба РФ, генерал-лейтенант Андрей Картаполов. У чорний список також включені 14 жителів сходу України і 9 організацій - загонів терористів.

Так, до чорного списку ввійшли також: отаман "казаків" Павел Дремов, командир бойовиків "Русич" Олексій Мільчаков, Арсеній Павлов, більш відомий як Моторола, командир батальйону "Спарта", Михаіл Толстих, більш відомий як "Гіві", командир батальйону "Сомалі", заступник командувача корпусом Міноборони так званої "ДНР" Едуард Басурін, міністр юстиції так званої "ЛНР" Олександр Шубін, заступник голови ради міністрів так званої "ЛНР" Сергій Литвин,  головнокомандувач народної міліції так званої "ЛНР" Сергій Ігнатов, міністр юстиції так званої "ДНР", міністр бюджету так званої "ДНР" Олександр Тімофєєв, міністр бюджету так званої "ЛНР" Євгеній Мануйлов, міністр комунікацій так званої "ДНР" Віктор Яценко, міністр економічного розвитку і торгівлі  так званої "ЛНР" Ольга Бєсєдіна,  генпрокурор так званої "ЛНР" Заур Ісмаілов.

Зокрема, під санкції потрапили також організації сепаратистів: Козача національна гвардія, батальйон "Спарта", батальйон "Сомалі", батальйон "Заря", батальйон "Призрак", батальйон "Оплот", батальйон "Кальміус", батальйон "Смерть", громадський рух "Новоросія".

До всіх перелічених осіб застосовані санкції у вигляді арешту активів, а до фізичних осіб - також щодо заборони в’їзду на територію ЄС.

Нагадаємо, рішення про розширення чорного списку було прийняте на засіданні ради міністрів закордонних справ країн ЄС 9 лютого у відповідь на атаки терористів проти мирних жителів Маріуполя наприкінці січня.

Як повідомлялося, на прохання української сторони імплементацію цього рішення було відкладено  до понеділка 16 лютого - представники Ради ЄС разом з украинскими дипломатами вирішили, що це дозволить "створити кращий фон" для самміту в Мінську в Нормандському форматі.

"Європейська правда"powered by lun.ua