СБУ запідозрила "Людмилу-фарм" у мільярдному завищенні цін для МОЗ

1447 переглядів
3
Вівторок, 17 лютого 2015, 10:13

Компанією, яку СБУ підозрює у нанесенню держбюджету збитків на 1,26 млрд гривень через завищення цін на ліки, виявилось ТОВ "Людмила-фарм".

Про це пише Леся Павелецька у "Діловій столиці" з посиланням на джерело з фармацевтичного ринку.

 "Встановлено, що службові особи одного з найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції постачали ліки на замовлення МОЗ України за цінами, завищеними на 20-40%. Для цього до документів, необхідних для митного оформлення товарів, вносились завідомо неправдиві відомості", – повідомила прес-служба СБУ.

Таким чином, в СБУ вважають, що виробники за потурання чиновників МОЗ у 2012-2014 роках отримували надприбутки в обхід встановленій законодавством 10% граничної надбавки на оптові ціни на ліки та вироби медпризначення.

За даними "Ділової столиці", схема роботи "Людмили-Фарм" та інших крупних підрядників МОЗу полягає у наступному.

У договорі між імпортером і виробником вказується визначена ціна на препарати, яка у подальшому фігурує в митних документах і реєструється у Держінспекції по цінам. По суті ця ціна є "чесною", що може підтвердити фірма-виробник по запиту правоохоронців.

Насправді існує ще одна угода - так звана "кредит-нота", по умовам якої виробник надає фірмі-імпортеру як крупному покупцю товарну знижку на 20-40% від суми основного замовлення. Відтак постачальник МОЗу замість 10-відсоткової отримує щонайменше 30-відсоткову націнку.

"Самі транснаціональні компанії не тільки дуже добре знають про цю схему, але і активно беруть у ній участь, отримуючи свою долю прибутку", - пише видання.

Як відомо, у останні роки "Людмила-фарм" була найбільшим постачальником фармпрепаратів для МОЗ. У 2011 році фірма отримала підряди на 337,69 млн грн., у 2012-му - на 421,31 млн грн., 2013-му - на 391,14 млн грн., 2014-му - на 584,74 млн грн.

Сума показників за 2012-2014 роки приблизно відповідає загальній сумі збитків, які фірмі інкримінують у СБУ.

"Наші гроші", "Економічна правда"

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 195.149.70.---лоло..
в СБУ считают, что производители при попустительстве чиновников Минздрава в 2012-2014 годах олучали сверхприбыли в обход установленной законодательством 10% предельной надбавки на оптовые цены на лекарства и изделия медназначения. ______________ НЕ при "попустительстве!", а в сговоре и в доле! чиновники были. Сколько еще с народа будут соки пить?!!!!!!!!
IP: 31.129.191.---Inna Kadreskul..
Возмущаемся ,пишем ,расследуем ,подозреваем... а "воз и ныне там" а "Васька слушает и ест" и не бояться и плевать хотели на нас всех!!!! каждый день цены в аптеке растут как на дрожжах! Панангин,Синкумар,Солкосерил подорожали вдвое 135,131,84 грв Это то ,что я вынуждена брать каждый месяц и чувствую на собственной "шкуре"! Доколе..нажрется Минздрав???
IP: 93.72.26.---Galina Andreeva..
Inna Kadreskul: Это речь идет о госзакупках. Людмила фарм уже много лет поставщик Минздрава №1 по тендерным закупкам. И этой осенью во времена Яценюка они вновь выиграли крупный тендер. Механизм повышения цен в аптеках другой - трехкратное падение гривны, 7% НДС на лекарства, введенный правительством. А сейчас еще предлагают ввести налог на импорт - 10%. Так что Солкосерил (как импортный препарат) в сравнении в прошлым годом должен подорожать приблизительно в 3, 5 раза.
Усі коментарі