Кабмін презентував "Чорну книгу Кремля" – про злочини Росії в Україні

Вівторок, 17 лютого 2015, 13:44

Радник прем'єр-міністра Данило Лубківський представив "Чорну книгу Кремля", в якій викладено перші орієнтовні дані про злочини Росії проти народу й економіки України.

На брифінгу 17 лютого він сказав, що в книзі зведено інформацію від центральних органів влади України станом на початок лютого 2015 року, повідомляє урядовий портал.

"Чорна книга Кремля". Скрін-шот

Лубківський констатував, що війна, розгорнута в лютому 2014 року Російською Федерацією проти України, призвела до вражаючих людських, економічних та інфраструктурних втрат України.

"Повноту жертв і збитків досі неможливо з’ясувати… Крок за кроком українська центральна та місцева влада встановлюватиме масштаб втрат. Остаточні цифри будуть неминуче встановлені як міжнародний вирок режиму Путіна", - сказав він.

Станом на початок лютого, за час російської агресії загинуло понад 5 000 людей, поранено майже 11 000 людей. Реальні цифри можуть бути набагато більшими, наголосив Лубківський.

"Чорна книга Кремля": Станом на початок лютого на Донбасі загинуло понад 5 тисяч людей

Станом на 2 лютого 2015 року обліковано 978 482 особи, які перемістилися "з тимчасово окупованої території України та районів, уражених російськими збройними і терористичними силами".

З них по медичну допомогу звернулися понад 103 тисячі осіб, госпіталізовано 25 013 осіб. Загальна сума коштів, перерахованих для страхових виплат та оплату медико-соціальних послуг тимчасовим переселенцям, складає 416,6 млн. грн.

"Щоденно Україна витрачає орієнтовно 100 мільйонів гривень на проведення антитерористичної операції задля захисту від російської агресії", - зазначив Лубківський.

Він додав, що внаслідок російської агресії Україна зазнала значних макроекономічних втрат.

"Чорна книга Кремля" - бюджетні втрати

Зокрема, скорочення обсягів промислової продукції за 2014 рік склало загалом по країні 10,7% у т. ч. у Донецькій області падіння становило 31,5%, у Луганській – 42%.

"Втрати вітчизняних металургійних підприємств у 2014 році оцінюються на рівні близько 40 млрд. грн., машинобудівних підприємств – близько 10 млрд. грн.", - зазначив Лубківський.

Видобуток вугілля в Україні скоротився на 35%. Виробництво хімічної продукції у 2014 році у Донецькій області зменшилося на 47,5%. Значні втрати і в сільському господарстві, в сфері транспорту та інфраструктури.

В Україні пошкоджено 1 514 об’єктів залізничної інфраструктури, зазнали руйнувань 1561 км автомобільних доріг загального користування, 28 об’єктів керування повітряним рухом.

Станом на 3 лютого 2015 року, в Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 9,2 тис. житлових будинків усіх форм власності (понад 12% житлового фонду).

Окрім цього, пошкоджено 2 772 газопроводів. Тисячі людей залишилися без води, тепла, даху над головою.

"Загальна сума руйнувань (з урахуванням об’єктів житлово-комунальної, соціальної інфраструктури) складає понад 1,2 млрд. грн.", - сказав Лубківський.

"Російськими терористами зруйновано або пошкоджено 1 080 енергетичних об’єктів. Загальна сума коштів, необхідних на відновлення зруйнованих об’єктів електропостачання у Донецькій області, складає 476,6 млн. грн.", - додав він

"Загалом війна, розгорнута Російською Федерацією проти України, знищила майже 20% нашого нинішнього економічного потенціалу", - заявив Лубківський, наголосивши, що це дані без урахування останніх трагедій.

За його словами, "жодна жертва не може бути забутою, режим Путіна повинен бути зупинений".powered by lun.ua