Прокуратура Грузії вимагає від України екстрадиції Саакашвілі - ЗМІ

Вівторок, 17 лютого 2015, 14:34

У Головній прокуратурі Грузії закликають українську сторону до співпраці і вимагають екстрадиції в республіку осіб, які перебувають у розшуку, зокрема екс-президента Михеїйла Саакашвілі.

Про це повідомляє російський "Інтерфакс", посилаючись на головну прокуратуру Грузії.

"У зв'язку з тим, що Михеїлу Саакашвілі (екс-президент Грузії) і Зурабу Адеішвілі (екс-міністр юстиції Грузії) в Грузії пред'явлені звинувачення і вони оголошені в розшук, а також у зв'язку з тим, що згідно з отриманою інформацією, вказані особи перебувають на території України, Головна прокуратура Грузії звернулася до Генеральної прокуратури України з клопотанням про встановлення місця знаходження та затримання, а також екстрадиції зазначених осіб ", - йдеться в поширеній у вівторок заяві.

У прокуратурі зазначають, що Адеішвілі розшукується за "червоним циркуляром" Інтерполу.

Прокуратура нагадує, що екстрадиція розшукуваних осіб між Грузією та Україною здійснюється за європейською конвенцією "Про естрадіцію" від 1957, Мінською конвенцією 1993 року "Про надання правової допомоги у цивільних, сімейних і кримінальних справах" і за підписаним між двома країнами в 1995 році двосторонньому договору "про правову допомогу у цивільних і кримінальних справах та про правові відносини".

"Незважаючи на існуючі між країнами у сфері екстрадиції зобов'язання, українська сторона з питання екстрадиції Саакашвілі і Адеішвілі не співпрацює з прокуратурою Грузії і відмовляється екстрадувати розшукуваних осіб", - підкреслюють у відомстві.

На минулому тижні президент України Петро Порошенко призначив Саакашвілі главою Консультативної міжнародної ради реформ.

МЗС Грузії захотів пояснень про нову українську посаду Саакашвілі.powered by lun.ua