Сергеєв: Бойовики погрожують напасти на Харків

Середа, 18 лютого 2015, 00:51

Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв заявив, що бойовики погрожують вбити кожного, хто захищає Дебальцеве, а також напасти на Харків.

Про це він сказав на засіданні Радбезу ООН у вівторок ввечері.

"Ситуація у Дебальцевому напружена. Бойовики за допомогою росіян постійно атакують українські позиції навколо та всередині міста… Бойовики погрожують вбити кожного, хто захищає Дебальцеве, якщо вони не складуть зброю, а також погрожують напасти на Харків", - заявив Сергеєв.

Він нагадав, що Росія вчергове без дозволу ввезла на територію України так званий "гуманітарний конвой".

Сергеєв не виключив, що під прикриттям допомоги мешканцям Донбасу, Росія доставляє в Україну озброєння.

Водночас постпред Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що Україна відмовляється оглянути  "гуманітарні вантажі".

"Ми весь час закликали вас співпрацювати в організації цих конвоїв - ви весь час відмовлялися. Один раз, по-моєму, чомусь раптом оглянули, дозволили українські митники оглянути конвой, весь інший час відмовлялися. Ми кокетувати з таких питань нікому не дозволимо", - сказав він.

Як відомо, Росія неодноразово завозила в Україну так званий "гуманітарний конвой" без дозволу України. Прикордонники заявляли, що російська сторона дозволила оглянути лише частину вантажівок.

Існує тенденція, що після чергових "гуманітарних конвоїв" підсилюються обстріли позицій сил АТО.

Крім того, відомою проблемою є те, що в Донецькій і Луганській області гуманітарна допомога, яку нібито передають в цих російських гумконвоях, до людей не доходить

Українська правдаpowered by lun.ua