У Росії обурилися рішенням РНБО кликати миротворців ООН

Четвер, 19 лютого 2015, 08:23

У Росії вирішили, що заяви Києва про запрошення на схід країни миротворців ставлять під сумнів намір влади України виконувати мінські домовленості.

Про це заявив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, передає РИА Новости.

"Досягнуто мінські домовленості 12 лютого. Згідно з цими домовленостями в "Донецькій і Луганській республіках" будуть створюватися свої міліції. Спостереження за районом роз'єднання буде проводити ОБСЄ. Якщо тут же висуваються якісь інші схеми, то виникає питання про те, чи збираються виконувати мінські домовленості", - заявив постпред РФ при ООН.

У свою чергу офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що в питанні розміщення миротворців Україні необхідно буде заручитися підтримкою членів Радбезу ООН.

"Очевидно, якщо вони хочуть йти з цим до Ради, то їм доведеться переконатися в тому, що їх підтримують Росія і інші", - сказав він журналістам.

Напередодні РНБО ухвалила рішення звернутися в ООН і до ЄС щодо розгортання в Україні місії миротворців, яка повинна знаходитися на лінії зіткнення з бойовиками і на ділянці українського кордону з Росією, яка зараз перебуває під контролем бойовиків і Росії.

Як відомо, Росія і бойовики в порушення Мінських домовленостей не пускали в Дебальцеве місію ОБСЄ після початку дії режиму припинення вогню.

Крім того, бойовики в порушення мінських угод не припинили вогонь в районі Дебальцево, обстріли тривають і на інших позиціях сил АТО.powered by lun.ua