Чубаров: окупаційна влада Криму має намір знищити Меджліс

Четвер, 19 лютого 2015, 18:30

Окупаційна російська влада в Криму поставила своєю метою придушити волю кримськотатарського народу і знищити Меджліс.

Про це у своєму повідомленні на Facebook написав голова Меджлісу Рефат Чубаров.

"Жорстка каральна політика, що проводиться відносно кримськотатарського народу з березня 2014 року, має своєю кінцевою метою повне придушення волі і боротьби кримськотатарського народу за свої права на рідній землі", – написав він.

В якості прикладу таких дій він навів викрадення і вбивства молодих кримських татар, судові переслідування та арешти активістів, заборони на проживання в Криму лідерам народу, захоплення майна Меджлісу і Фонду "Крим", озброєні погроми і обшуки в мечетях, переслідування віруючих мусульман і учасників "полян протесту".

Також серед таких дій він назвав тиск на журналістів і погрози закриття єдиного в світі незалежного кримськотатарського телевізійного каналу АТР, відмова в перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ, сотні примусових викликів і "бесід", які проводяться співробітниками ФСБ з жителями Криму, заборони на проведення мирних зібрань і мітингів.

Чубаров переконаний, що це спрямоване "на утвердження в Криму обстановки тотального страху і відчаю, повної покірності кримського суспільства беззаконню і свавіллю, яке твориться владою".

В якості прикладу він також навів арешт в. о. голови Меджлісу Ахтема Чийгоза в кінці січня. Після цього, за словами Чубарова, окупанти приступили "до прямих дій по розгрому Меджлісу кримськотатарського народу, діяльність якого навіть в умовах безправ'я і свавілля, які запанували в Криму, спрямована на захист прав та інтересів кримськотатарського народу".

При цьому окупаційна влада, додав Чубаров, поставили перед собою завдання "переформатування" складу Меджлісу і "зміну" його керівництва, виключивши справжніх авторитетів кримськотатарського народу.

"Для реалізації запланованої провокації окупантами мобілізовані Ремзі Ільясов (нині – "заступник голови "держради Криму"), Заур Смирнов (нині – "голова державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим") та Тейфук Гафаров (нині – "заступник Сімферопольського міського голови"), а також Руслан Бальбек – "заступник глави Республіки Крим".

Він нагадав, що Ільясова, Смирнова і Гафарова раніше виключили з Меджлісу. Зараз вони, за словами Чубарова, діють в інтересах окупантів і шантажують членів Меджлісу і делегатів Курултаю для скликання засідання та прийняття вигідних Росії рішень.

"У числі "рішень", очікуваних окупантами, – "призначення" Ремзі Ільясова головою Меджлісу кримськотатарського народу, а також прийняття спеціального звернення до міжнародної громадськості про "визнання суверенітету Росії над Кримом", – упевнений Чубаров.

Він нагадав, що, згідно регламенту Курултаю, змінювати склад Меджлісу і обирати його керівництво можна лише рішенням Курултаю, що складається з 248 обраних в ході прямих виборів делегатів. Всі інші варіанти будуть завідомо юридично нікчемними.

Українська правдаpowered by lun.ua