Прокуратура розслідує справи щодо посадовців НБУ

Вівторок, 24 лютого 2015, 18:59

Прокуратура Києва розслідує кримінальне провадження щодо посадовців Національного банку України.

Як  повідомила прес-секретар столичної прокуратури Олена Яхно, правоохоронці розслідують "два кримінальних провадження стосовно посадових осіб НБУ": перше - за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем); друге - за статтею 367 ( службова недбалість).

"Але вони жодним чином не стосуються теперішнього курсу долара. У основу першого покладено заяву фізичної особи, громадянина Яковенка, в основу другого - рішення Печерського суду, яке було винесено ще у грудні минулого року (коли гривня була ще по 12 доларів)", - пояснила Яхно.

"Ще раз хочу наголосити! Це фактові провадження, а не проти глави НБУ Гонтаревої. Ніякої підозри їй не оголошено! Наразі проводиться досудове розслідування", - додала вона.

Як відомо, в грудні 2014 року Печерський райсуд Києва зобов'язав прокуратуру столиці відкрити кримінальне провадження щодо голови НБУ Гонтаревої за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем.

У прокуратурі міста тоді заявили, що виконають рішення суду, щойно воно до них надійде.

Водночас у ЗМІ з'явилася інформація про те, що столичний суд зобов'язав прокуратуру Києва відкрити кримінальне провадження щодо голови НБУ Гонтаревої за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди.

За даними ЗМІ, Гонтаревій інкримінується ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби).

4 лютого поточного року у Верховній Раді з'явився проект постанови, яким запропоновано відсторонити голову НБУ Гонтареву від виконання службових обов'язків на час проведення прокурорського розслідування роботи центрального банку.

"Звернутися до генерального прокурора України Яреми Віталія Григоровича щодо проведення розслідування діяльності посадових осіб НБУ та відсторонення, на час розслідування, від виконання службових обов'язків глави НБУ Гонтаревої Валерії Олексіївни", - вказується в документі.

Проектом постанови також пропонується клопотати перед президентом України про надання об'єктивної оцінки діяльності Гонтаревої та ухвалення відповідного кадрового рішення "у зв'язку з втратою останньої бездоганної ділової репутації".

Українська правдаpowered by lun.ua