Нацбанк скасував заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів

Середа, 25 лютого 2015, 21:54

Нацбанк України пом'якшив введені в середу постановою №130 обмеження на валютному ринку і скасував заборону уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів 26-го і 27-го лютого.

Відповідні правки до постанови №130 від 24 лютого внесені постановою правління НБУ №131 від 25 лютого, яке опубліковане на його сайті в середу ввечері і набуває чинності з 26 лютого.

Крім того, скасована ще одна норма 130-ї постанови, згідно з якою банки мали право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції в сумі, що не перевищує 0,5% розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ), протягом одного робочого дня.

Водночас залишена в силі норма про збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зарахована на спецрахунки гривня може бути спрямована на покупку іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі у валюті за імпорт на суму понад $ 50 тис. (Перехід від режиму "Т + 2" на "Т + 3").

Таким чином з четверга попит на валюту повернеться на міжбанківський ринок.

У середу в умовах різкого падіння попиту і норми про обов'язковий продаж 75% валютної виручки Нацбанк викупив на ринку близько $ 80 млн за офіційним курсом 28,046032 грн/$1.

Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що ці кошти будуть спрямовані на інтервенції в наступні дні, коли попит повернеться на ринок.

Як повідомлялося, спочатку НБУ в умовах обвального падіння гривні заборонив банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів (у тому числі із заяв, які були подані до 25 лютого) з 25 лютого до 27 лютого 2015 включно.

Прем'єр Арсеній Яценюк піддав різкій критиці це рішення Нацбанку, трактувати його №130 як закриття міжбанку. У свою чергу Гонтарева пояснила його введеною на початку тижня посиленою перевіркою імпортних контрактів, що вимагало від Нацбанку додаткових ресурсів, коштів і часу на верифікацію операцій.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua