В обвалі гривні винен не НБУ, а Захід – експерт

Четвер, 26 лютого 2015, 10:56

Однією з основних причин значної девальвації гривні є вимога ЄС до України виплатити "Газпрому" 3 млрд доларів за газ, на що були витрачені резерви.

Про це "Радіо Свобода" заявив економіст вашингтонського Інституту імені Пітерсона Андерс Аслунд.

На його думку, натомість Захід повинен був надати Україні відповідну допомогу.

"Немає резервів – не може бути і стабільності обмінного курсу, до яких би заходів не вдавався Нацбанк. Немає тут вини Нацбанку – просто Україна вичерпала резерви. Так чи інакше треба було припиняти виплати Росії, а Захід мав дати більше грошей. Захід не підтримав Україну", – сказав Аслунд.

На його думку, зупинити руйнування української економіки може лише підтримка Міжнародного валютного фонду.

"Є лише один реальний шлях – отримати від МВФ програму підтримки у повному обсязі і якнайшвидше. МВФ ухвалить рішення про її надання, щойно парламент прийме відповідні закони. Зараз головне, щоб Рада не тягнула, а ухвалила законодавство якнайшвидше", – вважає Аслунд.

Він переконаний, що Рада мала розглядати бюджет якнайскоріше, а не переносити це на 3 березня.

"Україна не може дозволити собі таких затримок. Вже не важливо, що саме ухвалить Рада, головне щоб МВФ це прийняв, інакше економіка буде знищена", – додав він.

На його думку, якщо парламент прийме відповідні закони, вже цього року Україна може отримати 10 мільярдів доларів, з них 5 – протягом трьох тижнів.

Як відомо, президент Петро Порошенко вимагає від Нацбанку утримати курс на рівні 21,7 гривні за долар.powered by lun.ua