Голова СБУ: провокатори під Нацбанком отримують інструкції з Росії

П'ятниця, 27 лютого 2015, 14:44

Недобросовісні комерційні банки наймають провокаторів, які приєднуються до справжніх мирних акцій під Нацбанком і перетворюють їх на бійки.

Про це заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко на спільному брифінгу з генпрокурором у п’ятницю.

За його словами, отримуючи інструкції з Росії, українські агенти намагаються розхитати ситуацію навколо НБУ та інших державних установ.

"Інструкції стосуються двох аспектів: задіяння агентури серед працівників українських банківських установ, які нами по цих циркулярах встановлюються і висилаються з держави, і задіяння банківських установ, які за рішенням Нацбанку чи Держфінмоніторингу прибираються з ринку за розкрадання та відмивання грошей", - заявив Наливайченко.

"Вони наймають людей, які, приєднуючись до, можливо, і правдивих акцій, провокують, наприклад, те, що вчора сталося під Нацбанком", - додав голова СБУ.

"Наприклад, один із ліквідованих банків – так звана "помийка" чи "пральна машина", – який розкрав з фонду гарантування вкладів фізичних осіб 3,6 мільярда гривень, наймає так званих "протестувальників", - зазначив він.

У зв’язку з цим СБУ просить громадян довіряти спецслужбам і надавати їм інформацію про подібні вербування.powered by lun.ua