Британські дослідники детально розповіли, як російська армія воює в Україні

Середа, 11 березня 2015, 13:42

Російські військові беруть участь у війні на сході України, починаючи з 14 липня 2014 року.

Про це йдеться у звіті британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (pdf).

Згідно з документом, у цей день на територію України увійшли шість розвідувальних команд, а саме: Друга бригада спецназу, Десята бригада спецназу, група 45-го гвардійського полку спецназу ПДВ, 173-я окрема гвардійська розвідувальна рота, Розвідувальний батальйон Дев'ятої мотострілкової бригади, Розвідувальний батальйон 18-ї мотострілкової бригади.

З 11 серпня, за даними інституту, у війні в Україні вже повноцінно брали учать десять тактичних угрупувань: 17-а мотострілкова бригада, 18-а гвардійська мотострілкова бригада, 21-а мотострілкова бригада, 33-а (гірська) мотострілкова бригада, 247-й гвардійський десантно-штурмовий полк, 247-й гвардійський десантно-штурмовий полк, 104-й гвардійський десантно-штурмовий полк, 331-й гвардійський полк ПДВ, 137-й гвардійський полк ПДВ, 31-а гвардійська десантно-штурмова бригада, 2-а бригада спецназу.

Клацніть для збільшення

Станом на лютий 2015 року, стверджують дослідники, в Україні вже були присутні 55 військових одиниць.

Клацніть для збільшення

Згідно з документом, станом на весну 2014 року Росія зосередила на кордоні з Україною і в Криму 28 військових частин загальною чисельністю в 90 тисяч військових.

Станом на середину серпня 2014, стверджують дослідники, в Україні перебували від 3500 до 6000 російських військових. Найбільша їх кількість – 10 000 – спостерігалася в грудні 2014. В останній тиждень лютого 2015, згідно з документом, в Україні перебували 9000 військових, але з того часу їхня кількість зросла на 1500 – 2000.

В Криму наразі перебувають 26 000 – 28 000 військових включно з 13 000, які належать до Чорноморського флоту. Втім, у дослідженні вказується, що, за іншими даними, загальна кількість російських військових у Криму може становити від 29 000 до 40 000.

В той же час експерти наголошують, що військові і фінансові ресурси Кремля для підтримання війни в Україні є обмеженими і вже досягли своєї межі.

У документі зазначається, що Росія веде війну в Україні згідно з так званою доктриною Герасимова – презентованою начальником російського Генштабу Валерієм Герасимовим в січні 2013 року, яка в грудні 2014 була включена у російську військову доктрину. У ній описувалась саме "гібридна війна" і зазначалося, що у 21 столітті намітилася тенденція до стирання меж між миром і війною, а війни вже не оголошуються офіційно і більше не ведуться за встановленими правилами.

"Є докази, що російські військові присутні в східній Україні – не лише у якості командування чи управління військовою технікою, а й у якості когерентних військових формувань. Ці сили, дислоковані в Україні, на кордоні і в Криму, становлять серйозну і пряму загрозу Україні", – наголошують дослідники у своєму висновку, додаючи, що кількість російських військових приблизно дорівнює кількості всіх військових, які має у наявності Київ.

Кількість проросійських бойовиків, стверджують аналітики, налічує половину від кількості російських регулярних військ.

Головним стратегічним завданням російських військових формувань у документі називається підтримка самопроголошених "республік" на сході України.

Також дослідники допускають, що Росія найближчим часом вдасться до нового наступу на українські позиції. Найбільш ймовірним напрямком називається Маріуполь.

Українська правдаpowered by lun.ua